Matemaatika võistlusmäng Känguru lööb taas osavõturekordi

Neljapäeva, 17. märtsil, asuvad 23300 õpilast 403st Eesti koolist lahendama matemaatikavõistluse Känguru ülesandeid. Juba harjumuseks on saanud, et igal aastal osaleb Känguru võistlusel järjest rohkem õpilasi. Tänavugi pole selles mõttes erand, eelmise aastaga võrreldes registreeriti 1550 osalejat rohkem ning osalevate koolide arvgi kasvas 10 võrra.

Ligemale pooled registreeritutest osalevad kahes noorimas rühmas. „Eks  vanemad õpilased teevad teadlikuma valiku,“ ütleb võistluse peakorraldaja Raili Vilt, lisades: „Aga nende seas on kindasti palju neid, kes oskavad ja tahavad rõõmu tunda vahvatest ülesannetest ja võistlemisest.“  Võistlus viiakse läbi kuues vanuserühmas 1.-12. klassini.

Känguru võistlus on individuaalne ja toimub koolides kohapeal. Valikvastustega ülesannete lahendamiseks on õpilastel aega tund ja 15 minutit. Ülesanded on jaotatud 3 rühma ja neist esimesed peaksid olema jõukohased kõigile, aga eks eksida saab sealgi. Lisaks arvutamisele ja nutikusele on oluline teksti mõistmine ja tähelepanelikkus. Iga rühma parimatele on välja pandud ka auhinnad.

Tulemused selguvad aprilli lõpus ja avaldatakse „Känguru“ kodulehel: http://www.teaduskool.ut.ee/et/ainevoistlused/kanguru Samal lehel saab tutvuda ka eelmiste aastate ülesannetega.

Känguru Eesti võistlust korraldavad Tartu Ülikooli teaduskool ja Eesti Matemaatika Selts. Kooliõpilastele vajaminevaid koolikaupu kingib parimatele AS Vunder.

Känguru on rahvusvahelise taustaga populaarseim matemaatikavõistlus, mida korraldatakse ligemale 70 riigis ja millest võtab osa rohkem kui 6 miljonit õpilast, kelle tulemusi siiski omavahel ei võrrelda. Võistluse rahvusvahelisus seisnebki ülesannetes, mis sünnivad rahvusvahelises koostöös.

Lisainfo: Raili Vilt, TÜ teaduskooli matemaatika metoodik, tel: 7375221, e-post: raili.vilt@ut.ee

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, tel: 737 5889, e-post: marek.jarvik@ut.ee