Matemaatika võistlusmäng Känguru paneb teadmised ja mõtlemise proovile

Homme, 15. märtsil, asub 24 600 õpilast 394st Eesti koolist lahendama matemaatika võistlusmängu Känguru ülesandeid.

Ehkki koolide arv ei ole suurim, pole veel kunagi varem nii palju õpilasi võistlusele registreeritud.

Oma nutikust, kiirust ja matemaatika teadmisi saavad proovile panna kõik õpilased  1.-12. klassini. Võistlusel osalejad jagunevad kuude vanuserühma. Kõige rohkem on nuputajaid kahes noorimas rühmas, so 1.-4. klassi õpilaste seas.

Lisaks Eesti õppivatele lastele asub homme Känguru ülesandeid lahendama paar õpilast Brüsseli IV Euroopa koolist. Ülesannete komplekt on kõigile siiski sama.

Võistluse korraldaja Raili Vilt soovitab osalevatel õpilastel olla ennekõike tähelepanelik ülesandeteksti lugemisel ja arvutamisel. „Ülesandeid on palju ja aega lahendamiseks vähe. Ülesannete temaatika on mitmekesine ega kattu just sellega, mida koolis parajasti matemaatikas õpitakse. Seega tulebki panna käiku kõik teadmise ja ka loogika ning järeldusoskus. Tuginedes senisele kogemusele, olen kindel, et iga osaleja leiab mõne ülesande, mis talle sellelt võistluselt meelde jääb ning meele rõõmsaks teeb,“ sõnab Raili Vilt.

Känguru võistlus on individuaalne ja toimub koolides kohapeal. Valikvastustega ülesannete lahendamiseks on õpilastel aega üks tund ja 15 minutit. Ülesanded on jaotatud 3 rühma ja neist esimesed peaksid olema jõukohased kõigile. Iga rühma parimaid premeeritakse auhindadega.

Võistluse tulemused selguvad aprilli lõpus ja avaldatakse Känguru kodulehel. Samal lehel saab tutvuda ka eelmiste aastate ülesannetega.

Känguru Eesti võistlust korraldavad Tartu ülikooli teaduskool ja Eesti matemaatika selts. Parimatele vajalikke koolikaupu jagab AS Vunder.

Känguru on rahvusvahelise taustaga populaarseim matemaatikavõistlus, mida korraldatakse ligi 70 riigis ja millest võtab osa rohkem kui 6 miljonit õpilast, kelle tulemusi siiski omavahel ei võrrelda. Võistluse rahvusvahelisus seisnebki ülesannetes, mis sünnivad eri riikide koostöös.

Lisainfo: Raili Vilt, TÜ teaduskooli matemaatika metoodik, 7375521, raili.vilt@ut.ee

Teate edastas: Marek Järvik, marel.jarvik@ut.ee