Matemaatika võistlusmäng Känguru toob lahendamisrõõmu

Tänavu tähistame kevade algust 21. märtsil Känguru võistlusmänguga. Sel päeval asub matemaatikaülesandeid lahendama 26950 õpilast 405-st koolist üle Eesti, mis on enam kui eales varem.

Känguru põhimõtteks on jätkuvalt pakkuda siirast rõõmu matemaatikaülesannete lahendamisest, ent kui sihiks seatakse ka kõrge koht tulemuste tabelis, siis soovitab võistluse korraldaja TÜ teaduskooli metoodik Raili Vilt pidada meeles motot: kiiremana kaugemale, targemana kõrgemale! „See hüüdlause seob endas kahte  Känguru jaoks olulist asja, milleks on kiirus ja oskus oma teadmisi kasutada, sest ülesandeid on palju ja väga erinevate lahendusideedega. Erakordselt tähelepanelik tuleb olla ülesannete tekstide lugemisel ja jooniste uurimisel,“ selgitab Vilt.

Võistlus viiakse läbi kuues vanuserühma 1.-12. klassini. Aktiivsem on osavõtt kahes nooremas vanuserühmas, kus osalevad ligemale pooled registreerunutest.

Känguru võistlus on individuaalne ja toimub koolides kohapeal. Valikvastustega ülesannete lahendamiseks on õpilastel aega tund ja 15 minutit. Ülesanded on jaotatud 3 gruppi ja neist esimesed peaksid olema jõukohased kõigile, aga eksida saab sealgi. Iga vanuserühma parimaid lahendajaid premeeritakse auhindadega.

Tulemused selguvad aprilli lõpus ja avaldatakse Känguru kodulehel. Samal lehel saab tutvuda ka eelmiste aastate ülesannetega.

Känguru Eesti võistlust korraldavad Tartu Ülikooli teaduskool ja Eesti matemaatika selts. Vajaminevaid koolikaupu jagab parimatele AS Vunder.

Känguru on rahvusvahelise taustaga populaarseim matemaatikavõistlus, mida korraldatakse 77 riigis ja millest võtab osa rohkem kui 6 miljonit õpilast, kelle tulemusi siiski omavahel ei võrrelda. Võistluse rahvusvahelisus seisnebki ülesannetes, mis sünnivad rahvusvahelises koostöös.

Lisainfo: Raili Vilt, TÜ teaduskooli matemaatika metoodik, 7375221, e-post: raili.vilt@ut.ee

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, 737 5889, e-post: marek.jarvik@ut.ee