Matemaatikahuvilised on oodatud käesoleva aasta viimasele lahtisele võistlusele

14. detsembril 2019 toimub matemaatika talvine lahtine võistlus, kus lahendatakse arutlusoskust ja kooliteadmiste loomingulist rakendamist nõudvaid ülesandeid. Võistlusest on võimalik osa võtta kaheksas paigas üle Eesti:

Tartus (TÜ õppehoone, Liivi 2, kogunemine fuajees, algus kell 11),
Tallinnas (Tallinna Tehnikaülikooli VI korpus, Ehitajate tee 5, U06A-201, kell 11),
Pärnus (TÜ Pärnu Kolledž, Ringi 35, kell 10),
Narvas (Narva Vanalinna Riigikool, Kraavi 2, kell 10),
Kohtla-Järvel (Kohtla-Järve Gümnaasium, Pärna 47, kell 10),
Kuressaares (Saaremaa Ühisgümnaasium, Hariduse 13, kell 10),
Viljandis (Viljandi Gümnaasium, Hariduse 2, kell 10),
Kärdlas (Kärdla Põhikool, Uus 4, kell 9).

Osalema oodatakse kõiki Eesti põhi- ja keskastme koolide õpilasi, kes pole veel kõrgkooli sisse astunud ning eeloleva rahvusvahelise matemaatikaolümpiaadi (IMO) osavõtutingimustele vastavaid (IMO ajal alla 20 aasta vanad ja ei ole kõrgkooli astunud) Eesti kodanikke. Võistlusest osavõtjate arv ei ole piiratud. Matemaatika lahtisel võistlusel osalemiseks palume registreeruda hiljemalt 10. detsembril TÜ teaduskooli kodulehel registreerumisvormi kaudu.

Matemaatika lahtine võistlus toimub kaks korda aastas. Võistlusel lahendatakse matemaatikaülesandeid kahes vanuserühmas. Vanemas rühmas võivad osaleda kõik nimetatud tingimustele vastavad noored, nooremas rühmas 10. klassi õpilased ja nooremad. Viie tunni jooksul tuleb nii nooremas kui vanemas rühmas lahendada 6 ülesannet, millest kaks esimest on lihtsamad, sobides nooremas rühmas eelteadmiste poolest ka 8. klassi õpilastele.

Talvise võistluse hindamisskeemid ning esialgsed tulemused (koodide all) avalikustatakse 27. detsembril matemaatikolümpiaadide kodulehel. Lõplikud tulemused teatatakse hiljemalt 30. detsembril.

Lahtise võistluse tulemusi arvestatakse matemaatikaolümpiaadi lõppvooru kutsumisel ja rahvusvahelise matemaatikaolümpiaadi võistkonna kandidaatide valikul. Lisaks saavad lahtistel võistlustel silmapaistvalt osalenud õpilased eritingimustel Tartu Ülikooli sisse astuda, vaata täpsemalt. Lahtise võistluse võitjate autasustamine toimub üle-eestilise matemaatikaolümpiaadi pidulikul lõpetamisel.

Võistluse info on leitav TÜ teaduskooli kodulehel.
Varasemate võistluste ülesanded ja lahendused leiab samuti teaduskooli lehelt või matemaatikaolümpiaadide lehelt.

Lisainfo: Ene Örd, Eesti olümpiaadide peaspetsialist, ene.ord@ut.ee

Teate edastas: Liis Vahe, TÜ teaduskooli kommunikatsiooni ja turunduse spetsialist, liis.vahe@ut.ee