Matemaatikaolümpiaadi lõppvoorus said esimest korda osaleda 7.–8. klasside õpilased

Tartu Ülikooli Delta õppehoones toimus 28.–29. mail matemaatikaolümpiaadi lõppvoor 7.–8. klasside õpilastele. Esimest korda ainult põhikooli klassidele korraldatud võistlusel osales 24 õpilast, kes olid võistlema kutsutud piirkonnavooru tulemuste põhjal.

Lõppvooru esimesel päeval toimus avatseremoonia ja ülesannete lahendamine, teisel päeval apellatsioonid ja lõputseremoonia koos autasustamisega. Õpilased lahendasid kohapeal viis matemaatika eri teemasid puudutavat ülesannet, mis nõudsid koolis õpitud teadmiste loomingulist kombineerimist.

„Seekord oli ülesannete valik selles mõttes õnnestunud, et ükski neist ei osutunud ülearu keeruliseks,“ selgitas Eesti matemaatikaolümpiaadi žürii esimees Härmel Nestra. Tema sõnul olid küll mõned ülesanded teistest lihtsamad, kuid üldpildis eristusid selgelt tugevamad õpilased ülejäänutest.

Võistlusel saavutas eriti silmapaistva tulemuse Tallinna Reaalkooli 7. klassi õpilane Jasper Vähk, kes sai esikoha mõlema klassi arvestuses. Vanemas vanuserühmas jagas võrdse punktisummaga tulemust Ervin Ivanov Tartu Annelinna Gümnaasiumi 8. klassist.

Täielikud tulemused leiab matemaatikaolümpiaadi lehelt.

Korraldajate hinnangul jäid õpilased võistlusega rahule. „On lootust, et juba 7.–8. klassis raskemate nuputamisülesannetega võistlusolukorras kokkupuutumine ja žüriilt tagasiside saamine tõstab noortes huvi matemaatikaga edasi tegelemiseks“ lisas Nestra.

Eesti matemaatikaolümpiaadi lõppvooru 7.–8. klassi õpilastele toetasid Haridus- ja Teadusministeerium, SA Solenum, Cybernetica AS ning korraldas Tartu Ülikooli teaduskool.

Lisateave: matemaatikaolümpiaadi žürii liikmed, emo@ut.ee