Matemaatikaviktoriini Nuputa 2019. aasta parimad on selgunud!

Laupäeval, 4. mail, toimus Oskar Lutsu Palamuse gümnaasiumis matemaatikaviktoriini Nuputa lõppvõistlus. Viktoriini käigus panid oma matemaatikateadmised ja nutikuse stardijoonele 67 kolmeliikmelist meeskonda. Nimelt jõudis piirkonniti toimunud eelvoorude põhjal 7. klasside lõppvõistlusele 33 võistkonda ning 5-6. klasside võistlusele 34 võistkonda.  Meeskonnatöö ja teadmised tagasid selle, et edukalt saaksid lahendatud nii üldist loovust kui ka matemaatilist nupukust nõudvad ülesanded. Näiteks lahendasid 5.-6. klassi õpilased ühe ülesandena ka matemaatikamõistete tundmise ristsõna.

Hoolimata pingelisest võistlusest meeskondade tahe ei murdunud ja nii selgusidki 2019. aasta matemaatikaviktoriini edukaimad.

5.-6. klasside esimese koha pälvis Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasium võistkond (liikmed Ronja Pinsel, Heleri Vahemäe, Karl-Erik Volberg, Alex Henri Paugus, õp. Margit Roomet, Kaja Orav).

7. klasside paremusjärjestuse esimese koha hõivas Tallinna reaalkooli võistkond (liikmed Liisa Pata, Sten Martin Kalle, Hans Robert Kannukene, õp. Andres Talts ja Kerli Kupits).

Võistluse täielikud tulemused ja ülesanded leiab Nuputa kodulehelt.

Nuputa võistlust korraldanud TÜ teaduskool ja Eesti matemaatika seltsi koolimatemaatika ühendus õnnitlevad võitjaid ja soovivad kõigile jätkuvat rõõmu nuputamisest ja matemaatikast. Samuti tänatakse kõiki õpetajaid võistkondade ettevalmistamise ees ja lõppvõistluse organiseerimise eest vastutanud Jõgevamaa ainesektsioon, eesotasas õpetajaga Eha Kuld (Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasium).

Lisainformatsiooni saamiseks palume pöörduda TÜ teaduskooli metoodiku Raili Vildi poole tel: 7375521, e-kiri: raili.vilt@ut.ee.

Teate edastas Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, 737 5584, marek.jarvik@ut.ee