Matemaatikavõistlus Känguru üllatas osalejate arvu ja heade tulemusega

17. märtsil toimunud Känguru matemaatika võistlusmängu tulemused on selgunud ja avaldatud lehel: http://www.teaduskool.ut.ee/et/ainevoistlused/kanguru.

„Tänavune võistlus üllatas taas rohke osavõtu ja väga heade tulemustega, rekordarv õpilasi jõudis maksimumtulemuseni,“ rõõmustab võistluse korraldaja TÜ teaduskooli matemaatikametoodik Raili Vilt.

Tänavu laekus korraldajatele 21912 vastuselehte 405 koolist. Võrreldes eelmise aastaga oli tänavu ligemale 1100 osalejat enam ning võistlusel osalevaid koole lisandus 13. Osalejaid tuli juurde igasse vanuserühma. Kõige arvukamalt oli osavõtjaid ekolieride (3.-4. klass) hulgas 5510. Neile järgnesid pre-ekolierid (1.-2. klass) 5391, benjaminid (5.-6. klass) 4337, kadetid (7.-8. klass) 3313, juuniorid (9.-10. klass) 2327 ja studentid (11.-12. klass) 1034 osavõtjaga.

Maksimumtulemuse said kõige suurema osavõtuarvuga ekolieri rühmas koguni 19 õpilast. Kõige nooremate, pre-ekolieride, seas esitasid perfektse vastuselehe 5 last. Benjamini rühmas jõudsid maksimumtulemuseni 2, juunioride rühmas 1 ja studenti grupis 1 õpilane. Kadettidel jäi tänavu napilt maksimumtulemus saavutamata. „Õnnitlen kõiki võitjaid ning loodan, et osalejad tundsid rõõmu matemaatikaülesannete lahendamisest,“ ütleb Raili Vilt, tunnustades ühtlasi ka koolide õpetajaid, kes aitasid kaasa võistluse õnnestumisele.

Iga vanuserühma 11% parimatele saadetakse mai lõpuks koolidesse suuremaid ja väiksemaid meeneid.

Tulemuste täielikud protokollid on teaduskooli Känguru lehele saadaval 30. juunini. Sealt leiab ka tänavuse võistluse ülesanded eesti ja vene keeles ning õiged vastused.

Känguru on rahvusvahelise taustaga populaarseim matemaatikavõistlus, mida korraldatakse igal aastal märtsis enam kui 60 riigis ja millest võtab osa rohkem kui 6 miljonit õpilast, kelle tulemusi siiski omavahel ei võrrelda. Känguru ülesanded sünnivad rahvusvahelises koostöös.

Eestis korraldab Känguru võistlust TÜ teaduskool koos Eesti matemaatika seltsiga.

Võistlust toetas AS Vunder.

Lisainfo: Raili Vilt, TÜ teaduskooli matemaatika metoodik, tel: 7835221, e-kiri: raili.vilt@ut.ee

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, tel: 737 5889, e-kiri: marek.jarvik@ut.ee