Meie õpilased esinesid tugevalt Balti informaatikaolümpiaadil

28. aprillist - 3. maini peeti Poolas Balti informaatikaolümpiaadi, kus võistlesid Eesti, Läti, Leedu, Poola, Saksamaa, Taani, Norra, Rootsi ja Soome võistkonnad.

Õpilastest kuulusid Eesti võistkonda:

Andres Unt (Tallinna Reaalkool, 11. kl.)
Kristjan Kongas (Tallinna Reaalkool, 11. kl.)
Rao Zvorovski (Tallinna Reaalkool, 10. kl.)
Oliver Nisumaa (Tallinna Reaalkool, 11. kl.)
Toomas Tennisberg (Tartu Kesklinna Kool, 8. kl.)
Simmo Saan (Hugo Treffneri Gümnaasium, 12. kl.)

Võistkonda juhendasid:

Konstantin Tretjakov, TÜ teadur
Targo Tennisberg, Nortal AS süsteemiarhitekt

Targo Tennisberg ütleb: „Eesti võistkonna esitus oli viimase seitsme aasta tugevaim: Andres Unt sai koguarvestuses 10. koha ning hõbemedali, lisaks pävisid Oliver Nisumaa ja Kristjan Kongas pronksmedalid. Kui riikide punktid liita, olime 9 riigi seas neljandad.“ Tennisbergi rõõmustab veel see, et meie õpilaste keskmine tase oli teinud kvaliteedihüppe, mis annab lootust järgmisel aastal tulemusi veel parandada.

Ühtlasi said selgeks rahvusvahelise informaatikaolümpiaadi (IOI) koondise liikmed. 19.-26. juulil  Kasahstanis toimuval IOI-il esindavad Eestit Andres Unt, Oliver Nisumaa, Kristjan Kongas, Simmo Saan ja Toomas Tennisberg.

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning korraldab TÜ teaduskool.

Lisainfo: Targo Tennisberg, informaatikaolümpiaadi žürii esimees, e-post: targot@gmail.com

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonijuht tel: 737 5889, e-post: marek.jarvik@ut.ee