Nädalavahetusel toimus loodusteaduste olümpiaadi lõppvoor

Tartu Ülikooli Chemicumi õppelaborites toimus möödunud nädalavahetusel loodusteaduste olümpiaadi lõppvoor, kus osales seekord 39 õpilast üle Eesti.

Käesoleva aasta olümpiaadi teemaks olid seened, mille raames pidid õpilased lahendama kaks suuremat ülesannet. Lihtsam oli neist mikroskoobi ja keemiliste reaktsioonide abil seente ja nende rakkude tuvastamine. Teiseks ülesandeks oli hallituse vastu kaitseks kasutatava bordoo segu koostise uurimine ja selles oleva vase kontsentratsiooni määramine spektrofotomeetriga, mille teoreetiline osa valmistas õpilastele suure väljakutse.

Eesti loodusteaduste olümpiaadi žürii esimehe Mihkel Pajusalu hinnangul kulges võistlus ladusalt, kuid piirangute tõttu ühepäevaseks muudetud lõppvoor ei võimaldanud korralikku lõpetamist teha. „Loodetavasti varasem olukord taastub ja saame teha võistlust vanas formaadis, mis oleks kindlasti võistlejatele palju meeldivam,“ loodab Pajusalu.

Lõppvoorus said parimad tulemused:

• I koht – Merilis Moppel (Gustav Adolfi Gümnaasium);
  • II koht – Ralf Robert Paabo (Tartu Kivilinna Kool);
  • III koht – Henri Saarnak (Gustav Adolfi Gümnaasium).

Eesti loodusteaduste olümpiaadi üldvõitja arvestuses on võrdse kaaluga piirkonna- ja lõppvooru tulemused, mille järgi kuulusid kogu olümpiaadi esiviisikusse:

• I koht – Merilis Moppel (Gustav Adolfi Gümnaasium);
  • II koht – Karl-Erik Volberg (Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium);
  • III koht – Ralf Robert Paabo (Tartu Kivilinna Kool);
  • IV koht – Henri Saarnak (Gustav Adolfi Gümnaasium);
  • V koht – Meena Rooden (Miina Härma Gümnaasium).

Rohkem infot lõppvooru ja tulemuste kohta on võimalik leida teaduskooli kodulehelt.

Loodusteaduste olümpiaadi toimumist rahastas Haridus- ja Teadusministeerium, korraldas Tartu Ülikooli teaduskool ning toetas Graanul Invest.

Lisateave: Mihkel Pajusalu, Eesti loodusteaduste olümpiaadi žürii esimees, mihkel.pajusalu@ut.ee