Narva õpilased võidutsesid matemaatika sügisesel lahtisel võistlusel

Tänavu toimus sügisene matemaatika lahtine võistlus 25. septembril seitsmes erinevas toimumispaigas üle Eesti. Noorema ja vanema vanuserühma peale osales kokku 180 õpilast.

Nooremas rühmas võidutses Aleksei Jemeljanov (Narva Keeltelütseum), teiseks tuli Kirill Tselovalnikov (Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium) ja kolmandaks Madis Roosma (Gymnase Jean Sturm, Prantsusmaa).

Vanemas rühmas võitis maksimaalse punktisummaga Aleksei Ganyukov (Narva Pähklimäe Gümnaasium), kelle järel jäi teiseks Kristjan-Erik Kahu (Hugo Treffneri Gümnaasium) ning kolmandaks Bronislav Shatil (Narva Keeltelütseum).

Mõlemas vanuserühmas tuli võistlejatel lahendada neli tõsist nuputamist nõudvat ülesannet: üks igast klassikalisest matemaatikaolümpiaadi valdkonnast (arvuteooria, algebra, geomeetria, kombinatoorika). Kuna lahtiste võistluste puhul on paljude huviliste jaoks tegu nende esimese võistlusega, oli mõlemas vanuserühmas lisaks ka kaks lihtsamat ülesannet, mis siiski nõudsid koolitundides õpitu loomingulist rakendamist.

Tulemuste põhjal osutus tänavu raskemaks noorema rühma ülesannete komplekt, kus võitja kogus alla 80% maksimaalsest võimalikust. Ülesandes, kus oli vaja pika summa väärtus leida, sai võitja neli punkti seitsmest võimalikust, teised üle ühe punkti ei teeninud.

„Oodatud lahenduses teisendati summa üldliige kujule, mis võimaldas järjestikustes liidetavates liikmed koondada, kuid selline teisendamine käis noorema rühma õpilastele üle jõu,“ tõdes võistluse žürii esimees Härmel Nestra.

Sügisese võistluse materjalid ja lõplikud tulemused on üleval teaduskooli kodulehel. Järgmine matemaatika lahtine võistlus toimub juba 11. detsembril 2021.

Võitjate auhinnalauda toetas Eesti Matemaatika Selts.

Lisateave: matemaatikaolümpiaadi žürii liikmedemo@ut.ee