Nelja õpilase tööd pälvisid aukirjad rahvusvaheliselt astronoomia ja astrofüüsika olümpiaadilt

10. rahvusvaheline astronoomia ja astrofüüsika olümpiaad toimus 26. juulist - 4. augustini  Indoneesias.

Eesti õpilastest teenisid auäramärkimise Taavet Kalda (Gustav Adolfi Gümnaasium, 10. kl.), Paul Kerner (Tallinna Tõnismäe Reaalkool, 10. kl.), Richard Luhtaru (Miina Härma Gümnaasium, 8. kl.) ja Airon Johannes Oravas (Tallinna Prantsuse Lütseum, 9. kl.). Eesti võistkonda kuulus veel Hartvig Tooming (Tallinna Prantsuse Lütseum, 10. kl.).

Olümpiaadi võit jäi Indoneesiasse.

39 osalenud riigi arvestuses jagas Eesti 21. kohta Brasiiliaga.

Meie õpilasi saatsid võistkonna juhendajatena Tartu Ülikooli doktorandid Jaan Laur ja Tõnis Eenmäe.

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning korraldab TÜ teaduskool.

Lisainfo: Tõnis Eenmäe, TÜ doktorant, e-kiri: tonis.eenmae@ut.ee

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonijuht, e-kiri: marek.jarvik@ut.ee, tel: 5177091