NUPUTA võistlus toob õpilasvõistkonnad nuputama

Laupäeval 25. aprillil toimus Jüri Gümnaasiumis võistkondliku matemaatikaülesannete lahendamise võistluse NUPUTA vabariiklik voor. Võistlus toimus kahes vanuserühmas: eelvooru põhjal kutsuti 37 viienda ja kuuenda klassi ning 35 seitsmenda klassi õpilastest koosnevat võistkonda.  Võistkonnad olid noorematel 4- ja vanematel 3-liikmelised.

Võistluse käigus tuli õpilastel lahendada  jah-ei vastustega ülesandeid, klassikalisi nuputamisülesandeid ja ka paar loovusülesannet, kus oli oluline leida just erinevaid lahendamisvõimalusi. 5.-6. klassi õpilased lahendasid veel ristsõna, kus neil tuli näidata matemaatika mõistete tundmist.

5.-6. klassi võistkonade arvestuses moodustasid esikolmiku Kuninga Tänava Põhikooli, Miina Härma Gümnaasiumi I ja Miina Härma Gümnaasiumi II võistkonnad.

7. klasside arvestuses olid kolm parimat Miina Härma Gümnaasiumi, Põltsamaa Ühisgümnaasiumi ja Tallinna Reaalkooli meeskonnad.

Täielikud tulemused ja ülesanded leiab lehelt http://www.ttkool.ut.ee/nuputa/

NUPUTA võistlust korraldasid TÜ Teaduskool ja Eesti Matemaatika Seltsi Koolimatemaatika Ühendus. Vabariikliku võitluse läbiviijaks oli tänavu Jüri Gümnaasium.

Võistlus toetasid Kalev ja Maanteeamet.

Lisainfo: Raili Vilt, TÜ teaduskooli metoodik, tel: 737 5521, e-post: raili.vilt@ut.ee

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonijuht, tel: 737 5889, e-post: marek.jarvik@ut.ee