Öökull ootab matemaatikahuvilisi taas nuputama

Esmaspäeval, 24. jaanuaril kell 9 avaneb 4.–6. klasside õpilastele lahendamiseks põnevate Öökulli nuputamisülesannete uus komplekt. Vastuseid saab sisestada 30. jaanuarini kell 21.

Komplekt koosneb 15 ülesandest, mis on pärit 4. klassi matemaatikaolümpiaadilt. Ülesannete lahendamine toimub Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinide keskkonnas, kuid võistlemist Öökullil ei toimu ja õpilaste tulemusi ei avalikustata.

Ülesanded on lahendamiseks avatud eesmärgiga pakkuda õpilastele võimalust tutvuda matemaatika võimalustega pingevabas keskkonnas. Auhindu ega diplomeid Öökulli raames ei jagata, kuid vähemalt 10-punktilise tulemuse saanud õpilase meiliaadressile saadetakse osalemistõend koos saadud punktide arvuga. Lahendused avalikustatakse peale vastuste sisestamisaja lõppu.

Lisateave: Maksim Ivanov, Tartu Ülikooli teaduskooli matemaatikaõppe peaspetsialist, 5305 4642, maksim.ivanov@ut.ee