Ootame 6.–12. klassi õpilasi informaatikaviktoriinile „Kobras”

Informaatikaviktoriini „Kobras“ esimene voor toimub sel aastal 9.–20. novembrini veebipõhise kontrolltööna. Osaleda saab üle Eesti.

Viktoriini teemaderingi kuuluvad küsimused arvutikasutusoskusest, arvutite riist- ja tarkvarast, arvutitega seonduvast matemaatikast jpm. Viktoriin ei eelda programmeerimisalaseid eelteadmisi.

Uuendusena toimub viktoriini esimene voor sel aastal Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinide keskkonnas. Võistlusel osalemiseks peab iga õpilane looma keskkonda kasutajakonto. Osalev õpilane vastutab enda kohta esitatud andmete õigsuse ja korrektsuse eest.

Viktoriinil tuleb vastata 15 küsimusele. Ülesannete lahendamiseks on aega üks akadeemiline tund (45 minutit). Arvestust peetakse kolmes vanuserühmas: benjaminid (6.–8. klass), juuniorid (9.–10. klass) ja seeniorid (11.–12. klass).

Esimese vooru parimad lahendajad kutsutakse viktoriini teise vooru, mis toimub 14. veebruaril Tartus.

Võistluse info ja ülesannete arhiivi leiate aadressilt http://kobras.eio.ee/.

Lisateave: Ahto Truu, informaatikaviktoriini „Kobras“ peakorraldaja, ahto.truu@ut.ee