Õpilased esitlesid olümpiaadil Eesti-teemalisi loovtöid

Tallinnas 5. mail aset leidnud kunstiolümpiaadil näitasid õpilased nii oma teadmisi Eesti kultuurist kui ka loomingulisust natüürmordi ja peremärgi joonistamisel.

Võistlusel osales 64 põhikooli- ja gümnaasiumiõpilast. Nii teooria- kui ka praktilise osa ülesanded olid inspireeritud Eesti Vabariigi 100. aastapäevast (EV100). Noored vastasid küsimustele näiteks käibel olnud kroonide, Eesti kaasaegse kunsti ja EV100 kunstisündmuste kohta. Omaloominguna esitasid kõik õpilased maali või joonistuse teemal "Mina olengi Eesti". Põhikooliõpilased kujundasid graafilises stiilis peremärgi oma nimetähtedest. Gümnasistid maalisid natüürmordi juugendi, fovismi, ekspressionismi, kubismi, abstraktsionismi, sürrealismi või realismi stiilis.

Põhikooli arvestuses hinnati esimese koha vääriliseks Elise Lissel Pähkel Tallinna 21. Koolist, teise koha sai Nele Laurima Tallinna Reaalkoolist ja kolmanda koha Loona Mets Tartu Descartes’i Koolist. Gümnaasiumi arvestuses sai esikoha Liisamari Viik Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist, teise koha Anneli Virts Tallinna Juudi Koolist ja kolmanda koha Erik Heiki Veelmaa Tallinna Prantsuse Lütseumist.

"Tore, et sel aastal oli nii palju osavõtjaid. Meile esitati ääretult huvitavaid loovtöid, mis peegeldasid noorte kunstnike mõtteid ja ideid oma kodumaast ja kultuurist. Teooriatesti tulemustest on näha väga head teadmiste taset, järelikult õpitakse kunstitunnis tragilt," võttis tänavuse võistluse kokku Kunstihariduse Ühingu esimees Liia Jung.

Tulemused on avalikustatud Tartu Ülikooli teaduskooli veebilehel.

Olümpiaadi korraldas Kunstihariduse Ühing, rahastas Haridus- ja Teadusministeerium. Koostööpartnerid olid Kumu kunstimuuseum ja Pelgulinna Gümnaasium.

Lisainfo:
Liia Jung