Õppeaasta esimene matemaatika lahtine võistlus toimub 26. septembril

Laupäeval, 26. septembril, toimub lahtine matemaatikaülesannete lahendamise võistlus, millest on võimalik osa võtta seitsmes paigas üle Eesti.

Võistluse toimumiskohad:
Tartus (TÜ Delta keskus, Narva mnt 18, kogunemine fuajees, algus kell 11),
Tallinnas (Tallinna Tehnikaülikooli VI korpus (Ehitajate tee 5), kogunemine kell 10.30 auditooriumi U06A-201 juures, algus kell 11),
Pärnus (Pärnu Koidula Gümnaasium, Metsa 21, kell 10),
Narvas (Narva Pähklimäe Gümnaasium, Pähklimäe 3, kell 10),
Kohtla-Järvel (Kohtla-Järve Ahtme Põhikool, Altserva 6, kell 10),
Kuressaares (Saaremaa Ühisgümnaasium, Hariduse 13, kell 10),
Viljandis (Viljandi Gümnaasium, Hariduse 2, kell 10).

Osalema on oodatud kõik Eesti põhi- ja keskastme koolide õpilased, kes pole veel kõrgkooli sisse astunud ning kõik Eesti kodanikud, kes vastavad eeloleva rahvusvahelise matemaatikaolümpiaadi (IMO) osavõtutingimustele (IMO ajal alla 20 aasta vanad ja ei ole kõrgkooli astunud). Võistlusest osavõtjate arv ei ole piiratud.

Matemaatika lahtine võistlus toimub kahes vanuserühmas. Vanemas rühmas võivad osaleda kõik nimetatud tingimustele vastavad noored, nooremas rühmas 10. klassi õpilased ja nooremad. Viie tunni jooksul tuleb mõlemas rühmas lahendada kuus ülesannet, millest kaks esimest on lihtsamad ning sobivad nooremas rühmas eelteadmiste ja raskuse poolest 8. klassi õpilastele. Kõik ülesanded eeldavad arutlusoskust ja koolis õpitu loomingulist rakendamist.

Võistlusel osalemiseks palume kõigil huvilistel registreeruda hiljemalt 22. septembril TÜ teaduskooli kodulehel.

Lahtise võistluse tulemusi arvestatakse matemaatikaolümpiaadi lõppvooru kutsumisel ja rahvusvahelise matemaatikaolümpiaadi võistkonna kandidaatide valikul. Lisaks saavad lahtistel võistlustel silmapaistvalt osalenud õpilased eritingimustel Tartu Ülikooli sisse astuda, vaata täpsemalt. Lahtise võistluse võitjate autasustamine toimub üle-eestilise matemaatikaolümpiaadi pidulikul lõpetamisel.

Võistluse info on leitav TÜ teaduskooli kodulehel, kust leiab ka varasemate võistluste ülesanded ja lahendused.

Lisateave: Ene Örd, TÜ teaduskooli Eesti olümpiaadide peaspetsialist, ene.ord@ut.ee