Õppeaasta esimesel informaatikavõistlusel uuriti täringuviskeid

10.–16. oktoobrini toimus veebis korraldatud lahtine programmeerimisvõistlus. Võistlusnädala jooksul tuli osalejatel lahendada seitse andmetöötlusülesannet, kus põhiliseks raskuspunktiks oli sobiva algoritmi väljamõtlemine.

192 kooliõpilase hulgas sai parima tulemuse Hugo Treffneri Gümnaasiumi 10. klassi õpilane Ralf Robert Paabo. Temale järgnesid teisel kohal Tallinna Reaalkooli 11. klassi õpilane Oskar Märtin ja kolmandal Gustav Adolfi Gümnaasiumi 12. klassi õpilane Marten Mehide.

Võistlusülesannete hulgas leidus nii lihtsamaid kui ka keerulisemaid. Näiteks lahendasid peaaegu kõik osalejad ära ülesande, kus tuli leida, kui kaugel on pakirobot Manhattanil oma kodust. Žürii hinnangul osutus tänavu üllatavalt keeruliseks ülesanne, kus tuli mängida lauamängu „Tsirkus“ ja võimalikult vähese arvu täringuvisetega mängulaua lõppu jõuda.

Käesoleva aasta võistluse lõplike tulemuste ja lahendatud ülesannetega on võimalik tutvuda Eesti informaatikaolümpiaadi kodulehel.

Eesti informaatikaolümpiaadi žürii esimehe Sandra Schumanni sõnul oli väga tore näha osalejate nimekirjas palju eri koole üle Eesti. „See näitab, et tublisid programmeerijaid võib leida igast Eesti nurgast,“ lisas ta. Schumann tõi eraldi esile ka võistlusel osalenud põhikooliõpilaste häid tulemusi ja mainis, et 8. ja 7. klassi õpilastel on lootust kandideerida suvel toimuvale Euroopa juuniorite informaatikaolümpiaadile.

Informaatika lahtise võistluse läbiviimist toetasid Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut, Haridus- ja Teadusministeerium, Bolt Technology OÜ ning Bondora AS.

Lisateave: Sandra Schumann, informaatikaolümpiaadi žürii esimees, sandra.schumann@ut.ee