Parimad inglise keele tundjad on pädevad ka keskkonnakaitse teemadel

Seekordne inglise keele olümpiaadi lõppvoor toimus 8. märtsil Tallinna Ülikoolis. Lõppvoorust võttis osa 20 õpilast.

Jaanuaris aset leidnud pea 500 gümnaasiumiõpilasega piirkonnavoorust pääsesid lõppvooru parimad ainetundjad. Kui piirkonnavoorus tuli õpilastel tavapäraselt lahendada keeruline lünktekst, siis lõppvooru formaat oli sel aastal uus. Epidemioloogilise olukorra tõttu toimus see virtuaalselt ja seisnes lühiettekande ettevalmistamises aktuaalsel keskkonnakaitsega seotud teemal.

Selleaastased võitjad on:
1. koht: Jaak Sootak Hugo Treffneri Gümnaasiumist
2. koht: Markus Martinson Tallinna 21. Koolist
3.–4. koht: Mirko Lainevool Jüri Gümnaasiumist
3.–4. koht: Vootele Mets Saaremaa Ühisgümnaasiumist

Täielikud tulemused leiab olümpiaadi kodulehelt.

Inglise keele olümpiaadi žürii esimehe Paul Rüsse sõnul polnud Zoomi keskkonnas läbi viidud olümpiaad nii loomulik ega vahetu kui see on kohapeal. „Puudu jäi ehedast atmosfäärist ja pidulikkusest. Samuti ei võinud kindel olla, kas mõned osalejad lugesid paberilt maha või rääkisid vabalt,“ märkis Rüsse. Puudujääke oli kõige rohkem ehk ettekande struktuuris.

Positiivse poole pealt üllatas žüriid õpilaste tehniline vilumus. „Nad ei kaotanud väikeste viperuste korral pead, vaid lahendasid probleemi ja kandsid oma presentatsiooni ilma paanikata ette. Keeletase ja ladusus oli väga kõrgel tasemel,“ rääkis Rüsse. Ta lisas, et finalistid olid laia silmaringiga ja suutsid ka keerukatele, analüüsivõimet nõudvatele küsimustele vastata.

Žürii tänab Ameerika Ühendriikide Suursaatkonda abi ja kaastöö eest. Olümpiaadi läbiviimist rahastas Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisateave: Paul Rüsse, inglise keele olümpiaadi žürii esimees, Tallinna Ülikooli ameerika kirjanduse lektor, paul@tlu.ee