Põhikooli bioloogiaolümpiaadi lõppvoorus õpiti taimi ja kuulati linnulaulu

Bioloogiaolümpiaadi põhikooliastme lõppvoor toimus 15.-16. mail Jõgevamaal Luua. Võistlusele kutsuti 60 kuuenda kuni üheksanda klassi õpilast. Kahel päeval toimunud võistlus koosnes teooria- ja praktikavoorust (botaanikas ja zooloogias). Praktilistele voorudele eelnesid õppekäigud koos juhendajatega Tartu Ülikoolist ja Tartu Loodusmajast.

Võistluse parimaks osutusid

6. klassi arvestuses Eveliis Väljaots Laiuse Põhikoolist,

7. klassi arvestuses Marleen Vahu Saaremaa Ühisgümnaasiumist,

8. klassi arvestuses Karl Hendrik Tamkivi Saaremaa Ühisgümnaasiumist,

9. klassi arvestuses Kaisa Rooba Kadrina Keskkoolist.

Kolm 9. klassi õpilast on osalenud alates 6. klassist kõigis neljas lõppvoorus ning saavutanud väga häid tulemusi: Kaija Kokkota Lauka Põhikoolist (sel aastal parim botaanikas), Airon Johannes Oravas Tallinna Prantsuse Lütseumist (parim teoorias ja I järgu diplom) ning Siim Rammul Tallinna Reaalkoolist (III järgu diplom).

Täielikud tulemused koos žürii otsusega ning olümpiaadi ülesanded leiab TÜ teaduskooli lehelt: http://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadid/bioloogiaolumpiaad

Muidu kolmepäevane olümpiaad peeti seekord ära kahe päevaga. Bioloogialümpiaadi toimkonna esimees Ene Örd selgitab: „Kahjuks ei toetanud Keskkonnainvesteeringute Keskus meie kavandatud tegevusi sel aastal täies mahus, mistõttu tavapärase kolme päeva asemel pidime toime tulema kahega. Nii õpilastele kui juhendajatele tähendas see tihedamat ning pikemat päevakava. Toimumata jäi ka mitu huviüritust, millised on varasematel aastatel olnud alati õpilaste poolt oodatud ning hästi vastu võetud. Siiski said õpilased teisel päeval, kui õpetajad olid ametis tööde parandamisega, teha paar tiiru koos asjatundjatega Luua arboreetumis, et kuulata ja õppida linnulaulu ning tutvuda seal kasvavate taimedega.“

Põhikooli bioloogiaolümpiaadi toimkond tänab kõiki õpilasi ning nende vanemaid, õpetajaid ja juhendajaid. Ühtlasi tänatakse Luua Metsanduskooli meeldiva koostöö eest!

Bioloogiaolümpiaadi toimumist toetasid Haridus- ja Teadusministeerium, SA Tartu Keskkonnahariduse Keskus, SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Eesti Ornitoloogiaühing ning koordineeris TÜ teaduskool.

Lisainfo: Ene Örd (olümpiaadi toimkonna esimees), e-kiri: ene.ord@ut.ee, tel: 7375580

Teate edastas: Marek Järvik (TÜ teaduskooli kommunikatsioonijuht), e-post: marek.jarvik@ut.ee