Põhikooli bioloogiaolümpiaadi lõppvoorus särasid Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilased

Bioloogiaolümpiaadi põhikooliastme lõppvoor toimus 20.-21. mail Valgamaal Käärikul. Võistlusele kutsuti eelvooru põhjal 61 kuuenda kuni üheksanda klassi õpilast. Kahel päeval toimunud võistlus koosnes teooria- ja praktikavoorust (botaanikas ja zooloogias). Esimesel päeval vastati teoorivooru küsimustele ning käidi koos juhendajatega ümbruskonnas botaanilistel ja zooloogilistel õppekäikudel. Teise päeva kabinetivoorudes tuli rakendada nii oma praktilise loodusetundmise kogemusi kui eelmisel päeval omandatud teadmisi.

Võistluse parimaks osutusid

6. klassi arvestuses Martin Vesberg Saaremaa ühisgümnaasiumist,

7. klassi arvestuses Gerda Jamsja Kadrina Keskkoolist

8. klassi arvestuses Marleen Vahu Saaremaa ühisgümnaasiumist,

9. klassi arvestuses Karl Hendrik Tamkivi Saaremaa ühisgümnaasiumist.

Bioloogialümpiaadi toimkonna esimees Ene Örd tõstab esile Saaremaa ühisgümnaasiumi õpetaja Inge Vahteri töö, kelle õpilased said esikoha koguni kolme klassi arvestuses. Võistluse noorim osaleja oli viienda klassi õpilane Silver Nikkel Metsküla algkoolist, kes sai kuuenda klassi õpilaste arvestuses kolmanda koha.

Täielikud tulemused leiab TÜ teaduskooli lehelt: http://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadid/bioloogiaolumpiaad

Põhikooli bioloogiaolümpiaadi toimkond tänab kõiki õpilasi ning nende vanemaid, õpetajaid ja juhendajaid.

Bioloogiaolümpiaadi toimumist toetasid haridus- ja teadusministeerium, SA Tartu keskkonnahariduse keskus, SA keskkonnainvesteeringute keskus, keskkonnaameti Põlva-Valga-Võru regioon ja Eesti ornitoloogiaühing ning koordineeris TÜ teaduskool.

Lisainfo: Ene Örd (olümpiaadi toimkonna esimees), 7375580, ene.ord@ut.ee

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, 737 5889, marek.jarvik@ut.ee