Põhikooli õpilased veetsid laupäeva matemaatikaülesandeid nuputades

Tõrva Gümnaasiumis kogunes 5. mail üle 200 õpilase, et näidata oma teadmisi ja oskusi matemaatikaviktoriinil Nuputa. Nutikamad olid Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi, Anna Haava nimelise Pala Kooli ja Tallinna Saksa Gümnaasiumi õpilased.

Lõppvõistlusele pääses eelvoorude põhjal 31 võistkonda 7. klasside arvestuses ja 35 võistkonda 5.-6. klasside arvestuses. Õpilased lahendasid loovus-, nuputamis- ja jah-ei vastusega ülesandeid. Noorema astme osalejad lahendasid ka ristsõna, mis kontrollis matemaatikamõistete tundmist. Viktoriin osutus võrdlemisi keerukaks, sest ükski meeskond ei vastanud kõikidele küsimustele õigesti.

7. klasside arvestuses jagasid esimest ja teist kohta Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi ja Anna Haava nimelise Pala Kooli võistkonnad. Pärnu võistkonda kuulusid Emma Liisa Lõhmus, Kaisa Talts ja Kaspar Ojasoo, juhendas Piret Rõigas. Pala võistkonnas olid Imre Nõmm, Rasmus Lille ja Älis Tõnisson, juhendas Merle Müür. Kolmanda koha sai Keila Kooli võistkond Mari Meigas, Andeli Puusepp ja Kristofer Apri, juhendas Tiina Arrak.

5.-6. klasside arvestuses sai esikoha Tallinna Saksa Gümnaasiumi võistkond koosseisus Triin Erala, Liisa Pata, Holger Vatter ja Sander Saagpakk. Õpilasi juhendasid Ülle Gatski, Marju Johanson ja Rita Lehtpuu. Teise koha sai Gustav Adolfi Gümnaasiumi võistkond koosseisus Silka-Liis Same, Sten Martin Kalle, Lorete Müürsepp ja Johannes Erik Pajumaa, keda juhendas  Külliki Otsa. Kolmandaks tuli Tartu Veeriku Kooli võistkond koosseisus Kert Lelov, Marleen Tipka ja Grete Tsäro, juhendasid Reene Õigus ja Ülle Puusepp.

Võistluse tulemused ja ülesanded on kättesaadavad Tartu Ülikooli teaduskooli veebilehel.

Matemaatikaviktoriini Nuputa korraldavad Tartu Ülikooli teaduskool ja Eesti Matemaatika Seltsi koolimatemaatika ühendus. Lõppvõistluse organiseeris Valgamaa ainesektsioon eesotsas Tõrva Gümnaasiumi õpetajatega.