Põhikooliastme bioloogiaolümpiaad toimus seekord augustis

20.–22. augustini Luua Metsanduskoolis toimunud üle-eestilise põhikooli bioloogiaolümpiaadi lõppvoorus osales 43 õpilast.

Olümpiaad koosnes teooriaosast, kus tuli vastata nii valikvastustega kui ka sõnalist või arvulist vastust nõudvatele küsimustele ning botaanika ja zooloogia testist, mis tuginesid vastavatel õppekäikudel õpitule. Kuna tavaliselt maikuus toimuv võistlus korraldati seekord augusti teises pooles, said õpilased tutvuda teistsugusel aastaajal põhineva materjaliga.

Klasside arvestuses kujunesid esikolmikud järgmiselt:

6. klass:

• I koht – Richard Olev (Gustav Adolfi Gümnaasium);
  • II koht – Piibe Jagomägi (Tartu Kesklinna Kool);
  • III koht – Martin Mändoja (Heimtali Põhikool).

7. klass:

• I koht – Simo Linna (Lihula Gümnaasium);
  • II koht – Kreete Jaaksaar (Tallinna Kivimäe Põhikool);
  • III koht – Ingmar Hunt (Tallinna Reaalkool).

8. klass:

• I koht – Violeta Jürgens (Ülenurme Gümnaasium);
  • II koht – Karl-Erik Volberg (Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium);
  • III koht – Mia Marleen Rahe (Tallinna Reaalkool).

9. klass:

• I koht – Annika Rääbis (Tartu Kivilinna Kool);
  • II koht – Liisa Pata (Tallinna Reaalkool);
  • III koht – Allar-Joel Möldre (Tallinna Reaalkool).

Täielikud tulemused ja eripreemia saanud õpilased on kirjas teaduskooli kodulehel.

Žürii esimehe Kairi Mailehe hinnangul olid lapsed motiveeritud ja osalejate tagasiside positiivne. Mailehe sõnul tundsid 8.–9. klassi õpilased hästi säästva metsamajanduse, karjaimmuunsuse ja antikehadega seotud teemavaldkondi, kuid raskusi valmistas näiteks parima kütteväärtusega puidu küsimus. 6.–7. klassi vanuserühma puhul kuulusid lihtsamate ülesannete alla inimese tervisega seotud eesti- ja võõrkeelsete sõnade vastavusse viimine ning kaardil kujutatud metsasuse tundmine. „Noorema rühma jaoks tekitas vaieldamatult kõige rohkem raskusi Eesti soostike reastamine,“ tõdes Maileht.

Olümpiaadi toimumist rahastas Haridus- ja Teadusministeerium ning korraldas Tartu Ülikooli teaduskool. Olümpiaadi toetasid Luua Metsanduskool, Ahhaa teaduskeskus, ajakirja Eesti Loodus toimetus, Tartu Loodusmaja ja Graanul Invest. Üritust aitasid korraldada Anneli Ehlvest, Ene Kook, Silvia Pihu, Tiina Lilleleht, Pauli Saag, Marie Lilleleht.

Lisateave: Kairi Maileht, põhikooli bioloogiaolümpiaadi žürii esimees, 5662 5622, Kairi.Maileht@emu.ee