Põhikooliõpilased näitasid loodusetundmist bioloogiaolümpiaadi lõppvoorus

Tänavune bioloogiaolümpiaadi põhikooliastme (6.-9.kl.) lõppvoor toimus 19.-20. maini Taevaskojas. Osales 63 õpilast (kohal olid kõik kutsutud) 40 koolist. Neist viis 9. klassi õpilast on osalenud alates 6. klassist kõigis lõppvoorudes.

Esimese päeva teooriavoorus oli küsimusi nii taime- kui loomariigist, ökoloogiast, inimkeha ehitusest ja talitlusest ning geneetikast, loodus- ja keskkonnakaitsest.

Teisel päeval toimunud kabinetivoorudes botaanikas ja zooloogias tuli meenutada nii eelmisel päeval õppekäikudel õpitut ja nähtut kui rakendada oma eelnevaid praktilisi kogemusi ja teadmisi. Näiteks tuli ära tunda loomad nende naha, kolju või koja järgi, kuulata plaadilt linnulaulu ja otsustada, kellega tegu, kasutada taimemäärajat, koostada etteantud taimedest aruniidu- ja salumetsa kooslused, tunda taimi nende pungade ja viljade järgi.

„Õpilased olid väga tublid ja õpihimulised ning osalesid aktiivselt kõigis tegevustes. Ühtmoodi häid tulemusi said nii suurte linnade kui väikeste maakoolide õpilased,“ sõnas olümpiaadi korraldaja toimkonna juht Ene Örd.

Üldarvestuse parimad klasside lõikes olid: Claudia Olev Gustav Adolfi gümnaasiumi 6. klassist, Eliise Mikomägi Tartu Kivilinna kooli 7. klassist, Sofia Marlene Haug Gustav Adolfi gümnaasiumi 8. klassist ja Anni Joamets Tallinna prantsuse lütseumi 9. klassist. Täielikud tulemused leiab olümpiaadi kodulehelt http://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadid/bioloogiaolumpiaad

„Meie suur aitäh kõigile osalejatele ning nende õpetajatele ja juhendajatele!“ tunnustab Örd.

Olümpiaadi toimumist rahastas haridus- ja teadusministeerium ning korraldas TÜ teaduskool.

Olümpiaadi korraldamist toetasid Tartu loodusmaja, ornitoloogiaühing, füüsikaleksikon.ee, AS Kalev ja AS Põltsamaa Felix.

Lisainfo: Ene Örd, TÜ teaduskooli olümpiaadide projektijuht, 737 5580, ene.ord@ut.ee

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, 737 5889, marek.jarvik@ut.ee