Põhjalikult uuenevad põhikooli õpilaste matemaatikakursused

Matemaatikakursused põhikooliõpilastele avanevad tänavu päris uues vormis ja sisus. Kahest mahukast matemaatikaolümpiaadiks ettevalmistavast kursusest saab kolm võistlusmatemaatika kursust. Neist esimene „Võistlusmatemaatika I“ on 7. klassile, „Võistlusmatemaatika II“ 8. klassile ja loogilist jada jätkates „Võistlusmatemaatika III“ 9. klassi õpilastele.

Võistlusmatemaatika kursused on ennekõike õpilastele, kes soovivad omandada põhiteadmisi ja tüüpvõtteid võistlusmatemaatika ülesannete lahendamisel ja huvituvad lahenduskäikude hindamisprintsiipidest.

Kõik kolm kursust hakkavad olema täielikult veebipõhised Tartu Ülikooli Moodle’i keskkonnas. Sellega saavad nüüd õpilased hakata agaralt kasutama e-õppe võimalusi, ega pea piirduma enam vaid vajalike ülesannete lahenduste esitamisega.

Nimemuutust põhjustas see, et klassikalise olümpiaadi kõrvale on tekkinud viimastel aastakümnetel vormilt erinevaid võistlusi, milleks ettevalmistust kursused toetavad. Isegi kui võistlusel hinnatakse vaid vastust, siis temaatika ja lahendusmeetodid sarnanevad olümpiaadile.

Sisult samaks on jäänud vaadeldavad teemad – ikka needsamad, mis leivad käsitlust olümpiaadidel. Kursustel uuritakse algebrat, geomeetriat, arvuteooriat ja diskreetset matemaatikat. Kaks esimest on tuttavad koolimatemaatikast. „Viimased teemad võimaldavad aga tuginedes koolis õpitud teadmistele lahendada, uurida ja põhjendada täisarvudega, hulkadega, loendamistega ja loogikaga seotud ülesandeid,“ sõnab kursuste looja ja juhendaja teaduskooli matemaatika metoodik Raili Vilt.

Põhjalikuma uuenduskuuri teevad läbi geomeetria ja arvuteooria teemadega õppematerjalid.
Iga kursuse juures on märgitud sihtrühm, aga osaleda võivad tegelikult kõik huvilised. Sihtrühm näitab pigem seda, millise klassi koolimatemaatika teadmistega arvestatakse.

Kursustel osalemiseks tuleb registreeruda hiljemalt 20 septembril. Õppetöö algab 7. oktoobril.

Lisainfo: Natalia Nekrassova, TÜ teaduskooli õppetööspetsialist, natalia.nekrassova@ut.ee, 737 6117.