Prantsuse keele olümpiaad üllatas osavõtjate hulgaga

Prantsuse keele olümpiaadi korraldatakse neljas eri kategoorias: põhikooli õpilastele, kellele prantsuse keel on esimeseks ehk A-võõrkeeleks; põhikooli õpilastele, kellele prantsuse keel on kas teiseks või kolmandaks ehk B/C-võõrkeeleks; gümnasistidele A-võõrkeele tasemel ja gümnasistidele B/C-võõrkeele tasemel.

Kõigis neljas kategoorias oli piirkondlikus voorus osalejaid kokku üle saja, mida korraldaja Merilyn Meristo peab väga heaks numbriks, eriti kui arvestada asjaolu, et prantsuse keele olümpiaad on alles väga noor – toimus kolmandat korda. Esindatud oli 6 kooli Tallinnast, 3 kooli Tartust, üks kool Pärnust ja esmakordselt ka Narvast. Piirkondlik voor toimus jaanuari lõpus Moodle'i e-õppekeskkonnas, kus etteantud aja jooksul tuli näidata nii kultuurialaseid kui keelealaseid teadmisi. Igal aastal põhineb olümpiaad ühel kindlal Prantsusmaa piirkonnal. Selle aasta läbiv teema oli Bretagne’i maakond. Lõppvooru pääses nelja osalejate kategooria peale kokku 68 õpilast.

Lõppvoorus tuli loosi teel tõmmata Bretagne’i maakonda puudutav teema ja teha sellest turismialane esitlus. Esitluse juures hinnati lisaks visuaalsele poolele ka sisu, sõnavara, grammatikat ja esinemisoskust.

Tänavused parimad kategooriate arvestuses on:

Gümnaasium A-keel: Mark Joonas Toomsalu Gustav Adolfi gümnaasiumi 12. klass;

Gümnaasium B/C-keel: Marilyn Loomets, Tallinna 21. kooli 12. klass;

Põhikool A-keel: Roberta Marie Claire Bühler, Tallinna prantsuse lütseumi 8. klass;

Põhikool B/C-keel: Martin Vorontsov, Ehte humanitaargümnaasiumi 9. klass.

Täielikud tulemused: http://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadid/prantsuse-keel

„Kõik lõppvoorus osalenud õpilased olid erakordselt tublid ja tulid ülesandega kenasti toime,“ kiitis Merilyn Meristo, lisades veel: „Peale tuntud prantsuse keele koolidele tehakse väga kõrgetasemelist õpetustööd ka paljudes teistes koolides.“

Prantsuse keele olümpiaadi lõppvoor toimus 31. märtsil Tallinnas.

Võistluse toimumist rahastas haridus- ja teadusministeerium ning korraldas Tallinna ülikool.

Lisainfo: Merilyn Meristo, žürii esimees, merilyn.meristo@tlu.ee

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, 737 5889, marek.jarvik@ut.ee