Prantsuse keele olümpiaadil selgusid parimad Québeci tundjad

8. märtsil toimus prantsuse keele olümpiaadi lõppvoor. Vabariiklikku vooru oli kutsutud 61 põhikooli- ja gümnaasiumiõpilast, kellest osales Zoomi vahendusel 58 õpilast Tallinnast, Tartust ja Pärnust.

Prantsuse keele olümpiaad toimub korraga neljas kategoorias: eraldi põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastele, kes omakorda jagunevad prantsuse keelt esimese ehk A-võõrkeelena õppijateks ning õpilasteks, kellele prantsuse keel on kas teiseks või kolmandaks ehk B-/C-võõrkeeleks. Traditsiooniliselt on prantsuse keele olümpiaadil igal aastal teemaks üks kindel prantsuskeelne piirkond või maakond. Sel aastal oli selleks Kanada Québeci provints.

Sel aastal osales prantsuse keele olümpiaadi piirkonnavoorus 131 õpilast 18 koolist. Olümpiaadi kogukonnaga liitus neli uut kooli. Tublimad osalejad pääsesid lõppvooru, kus õpilastel tuli koostada esitlus talle loosi teel määratud Québeci alateema kohta ja see žürii ees ette kanda. Olümpiaadižüriisse kuulus kaheksa liiget, kes kuulasid ja hindasid osalejate suulisi esitlusi. Hindamisel arvestati osalejate keelelist taset, kultuurialast silmaringi ning esitluse originaalsust ja omapära.

Gümnaasiumiastme parimad on tänavu:
A-keel
I Roberta Bühler, Tallinna Prantsuse Lütseumi 12. klass
II Sarah Bouirabdane, Gustav Adolfi Gümnaasiumi 11. klass
III Kaur Georg Maksimovski, Tallinna Reaalkooli 10. klass

B-/C-keel
I Mia Sootla, Miina Härma Gümnaasiumi 11. klass
II Helena Maarja Tarro, Vanalinna Hariduskolleegiumi 12. klass
III Ave Albert, Hugo Treffneri Gümnaasiumi 12. klass

Põhikooli arvestuses on esikolmik:
A-keel
I Andriana Augusta Aganitš, Gustav Adolfi Gümnaasiumi 9. klass
II Jenna Antsu, Gustav Adolfi Gümnaasiumi 8. klass
III Mia Klaas, Tallinna Merivälja Kooli 8. klass

B-/C-keel
I Hans Sägi, Tallinna Inglise Kolledži 9. klass
II Julius Urb, Vanalinna Hariduskolleegiumi 9. klass
III Jete-Miia Piiriste, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi 9. klass

Täielikud tulemused leiab olümpiaadi kodulehelt.

Olümpiaadi peakorraldaja Merilyn Meristo sõnul oli tasavägiseid ja võrdseid osalejaid palju ning määravaks said detailid. „Väga rõõmustav on näha varasematest aastatest tuttavaid osalejaid, kelle puhul paistab kvalitatiivne areng selgelt välja. See, kes on ühe olümpiaadi kogemuse saanud, on järgneval aastal veel paremini lihvitud esitluse ja esinemisega,“ rääkis Meristo.

Olümpiaadi korraldajad on väga õnnelikud Kanada Saatkonna igakülgse abi eest – materjalide jagamine olümpiaadiks valmistumisel, eriauhinnad parimatele Québeci tundjatele ja saatkonna esindaja Kairi-Liis Ustav žüriiliikmena.
2021/2022. õppeaasta prantsuse keele olümpiaadi teemaks on Korsika.

Prantsuse keele olümpiaadi korraldas Tallinna Ülikool koostöös Prantsuskeelsete Kultuuride Keskusega. Koostööpartneriks oli Kanada Saatkonna Tallinna esindus. Olümpiaadi rahastas Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisateave: Merilyn Meristo, olümpiaadi peakorraldaja, merilyn.meristo@tlu.ee