Prantsuse keele olümpiaadil uuritakse Prantsusmaa maakondi

18. märtsil viiendat korda toimunud prantsuse keele olümpiaadi läbivaks teema oli sel aastal Centre-Val de Loire'i maakond. Piirkonnavoorus, mis toimus Moodle'is, osales Eesti peale kokku üle 150 õpilase. „On rõõmustav, et see number iga aasta tasapisi suureneb,“ sõnab olümpiaadi žürii esimees Merilyn Meristo. Teadmisi näidati selle piirkonna kultuuri, geograafia, kirjanduse, ajaloo ja gastronoomia kohta. Vabariiklikus voorus tõmmati loosiga omale teema, mille kohta tuli kohapeal ette valmistada ettekanne ja see suuliselt žüriiliikmetele esitada. Teemadeks võis olla Centre-Val de Loire'i piirkonna linna või küla tutvustamine või hoopis vabaaja tegevuste kohta, mida seal harrastada saab.

Prantsuse keele olümpiaad toimub korraga neljas kategoorias: eraldi põhikooli ja gümnaasiumi õpilastele ning eraldi neile, kes seda keelt esimese võõrkeelena õpivad ja neile, kel see teine või kolmas võõrkeel on.

Tänavuse olümpiaadi parimad gümnaasiumiõpilaste arvestuses on:

A-keel - Jacqueline Lääne, Gustav Adolfi gümnaasiumi 11. klass;
Laima Šusta, Tallinna reaalkooli 11. klass;
Vanessa Kricere, Gustav Adolfi gümnaasiumi 11. klass.

B/C-keel - Liisamari Viik, Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi 12. klass;
Helena Maarja Tarro, Tallinna vanalinna hariduskolleegiumi 10. klass;
Markus Laanoja, Hugo Treffneri gümnaasiumi 11. klass.

Esikolmik põhikooli arvestuses on:

A-keel - Aleksandra Bizjajeva, Tallinna Ehte humanitaargümnaasiumi 7. klass;
Sarah Bouirabdane, Gustav Adolfi gümnaasiumi 9. klass;
Ines Ollisaar, Tallinna prantsuse lütseumi 9. klass.

B/C-keel - Kertu Paavel, Tallinna prantsuse lütseumi 9. klass;
Emily Moorits, Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi 9. klass;
Elis Kägo, Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi 9. klass.

Täielikud tulemused leiab olümpiaadi kodulehelt.

Žürii tõi eraldi välja, et iga aastaga tase tõuseb ja üha raskem on auhinnalistel kohtadel vahet teha. Õpetajad-juhendajad teevad koolides väga tublit tööd! Samuti on võitjaid väga raske ette ennustada - kord on võitjad ühest koolist, siis jälle teisest. Seega kõigil on võimalus parimate sekka tulla. Välja hõigati ka järgmise aasta olümpiaadi teema - Occitanie' maakond.

Olümpiaadi rahastas haridus- ja teadusministeerium ning korraldas Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituut.

Lisainfo: Merilyn Meristo, olümpiaadi žürii esimees, merilyn.meristo@tlu.ee

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, 737 5889, marek.jarvik@ut.ee