Programmeerimisoskus on suurepärane viis karjääri edendamiseks

Tartu Ülikooli teaduskool pakub sel õppeaastal esmakordselt õpilastel võimalust õppida võistlusprogrammeerimise kursusel.

Võistlusprogrammeerimise kursus on mõeldud neile õpilastele, kes on varem programmeerimisega juba kokku puutunud. „A-st ja B-st pihta ei hakata, vaid minnakse üsna kiiresti küllaltki keeruliste algoritmide juurde,“ sõnab kursuse looja ja juhendaja Targo Tennisberg. Kui õpilane varem programmeerinud pole, siis võiks ta enne võistlusprogrammeerimise kursuse võtmist teha läbi teaduskooli programmeerimise algkursuse või Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi programmeerimise kursused.

Kui programmeerimine üldiselt tähendab seda, et me õpetame arvuti tegema midagi, mida meil vaja läheb (arvutusülesandeid lahendama, teksti töötlema, pilte joonistama jms), siis võistlusprogrammeerimine keskendub sellele, kuidas kirjutada võimalikult kiiresti ja efektiivselt töötavaid programme. See oskus võib olla kasuks nii vastavatel võistlustel kui ka päris elus: näiteks kuidas kirjutada kiiremaid programme. „Programmeerimist oskavad inimesed saavad panna masinaid enda heaks tööle, mis tähendab, et nad on efektiivsemad ja neid väärtustatakse rohkem, nii materiaalselt kui mittemateriaalselt,“ toob Tennisberg järgmise näite programmeerimiseoskuse kasulikkusest.

Võistlusprogrammeerimise kursus on mõeldud ennekõike 9.-12. klassi õpilastele, ent see sobib ka noorematele võistlemisest motiveeritud õpilastele. „Alates käesolevast aastast toimus näiteks esimest korda Euroopa juunioride informaatikaolümpiaad (kuni 15-aastastele). Kui oled programmeerimise selgeks saanud ja ka natuke võistlustüüpi ülesandeid lahendama õppinud, siis on üsna lihtne pääseda sel tasemel olümpiaadile Eestit rahvusvaheliselt esindama. Kui arvestada programmeerimise algõppeks aasta ja võistlemise harjutamiseks veel aasta, siis 12-13 on täiesti teretulnud vanuserühm,“ selgitab Tennisberg.

Kokkuvõttes annab võistlusprogrammeerimise kursus selle läbinule:

-          ettevalmistuse erinevateks programmeerimisvõistlusteks osalemiseks;

-          teadmisi, kuidas ka „päriselus“ kiiremaid ja efektiivsemaid programme kirjutada;

-          ülevaate mitmesugustest arvutiteaduse saavutustest: programmeerimise eriala on arenenud väga kiiresti ja üsna hiljuti teaduse eesliinil olnud tulemused on jõudnud juba olümpiaadikavasse.

Kursusele registreerimine kestab kuni 20. septembrini või kohtade täitumiseni.

Lisainfo: Natalia Nekrassova, TÜ teaduskooli õppetöö spetsialist, natalia.nekrassova@ut.ee, 7376117.

Teate edastas: Marek Järvik, marek.jarvik@ut.ee, 5177091

 

 

Programmi „Talendid Tartusse!“ 2023/2024. õppeaasta avamine.

Talendikad esmakursuslased alustasid Tartu Ülikoolis uut õppeaastat

Sügisesel orienteerumisel saab avastada lugusid Toomemäe minevikust.

Sügisesel orienteerumisel saab avastada lugusid Toomemäe minevikust

Tartu Ülikool, arvutikasutaja

Välisveebi menüüvaade ja otsing on saanud uue välimuse