Rahvusvahelise informaatikaolümpiaadi saak – 3 pronksi!

Eesti võistkond näitas ühtset taset Jaapanis toimuval 30. rahvusvahelisel informaatikaolümpiaadil: Martin Širokov, Richard Luhtaru ja Toomas Tennisberg naasevad koju pronksmedalitega.

Tsukuba linnas toimunud võistlusel anti kahel võistluspäeval kummalgi võistlejatele kolm ülesannet, mille lahendustena tuli esitada arvutiprogrammid. Lahenduste hindamisel võeti arvesse nii nende korrektsust (programmide väljastatud vastuste õigsust) kui ka efektiivsust (programmide tööaega ja mälukasutust).

Võistlusest võtsid osa 87 riigi esindajad. Igast riigist võis osaleda kuni 4 õpilast.

Eesti võistkonda kuulusid
Richard Luhtaru (Hugo Treffneri gümnaasium, 11. klass)
Toomas Tennisberg (Hugo Treffneri gümnaasium, 11. klass)
Martin Širokov (Tallinna tehnikagümnaasium, 12. klass)
Andres Alumets (Sauga põhikool, 9. klass)

Eesti õpilasi saatsid võistkonna juhendajatena Ahto Truu (Guardtime AS tarkvaraarhitekt) ja Sandra Schumann (TÜ magistrant).

Tänavu tuli võistluse absoluutvõitjaks USA esindaja Benjamin Qi. Meie võistlejatest teenisid Martin Širokov, Richard Luhtaru ja Toomas Tennisberg pronksmedalid. „Martinil jäi hõbedane autasu vaid kahe punkti kaugusele,“ täpsustab Ahto Truu.

Hinnates Eesti õpilaste sooritust ütleb Truu: „Teise võistluspäeva ülesanded olid esimese omadest selgelt raskemad ja selles valguses on rõõmustav, et peaaegu kõik meie võistlejad suutsid teisel päeval oma positsiooni esimese päevaga võrreldes parandada.“

Lisaks võistlemisele pakkusid korraldajad ka laiahaardelist kultuuriprogrammi, mille raames käidi nii templis, delfinaariumis kui ka Jaapani kosmoseagentuuri JAXA külastuskeskuses.

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastab haridus- ja teadusministeerium ning korraldab TÜ teaduskool.

Rahvusvaheline informaatikaolümpiaad toimub sel aastal 1.-8. septembril. Võistlust korraldab paljudest asutustest koosnev konsortsium, mille tegevust koordineerib Jaapani olümpiaadikomitee.

Lisainfo: Ahto Truu, Eesti informaatikaolümpiaadi žürii liige, e-kiri: ahto.truu@ut.ee, tel: 5175876

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, e-kiri: marek.jarvik@ut.ee, tel: 5177091