Rahvusvaheliselt bioloogiaolümpiaadilt toodi kolm pronksmedalit

Taanis, Aarhusis toimunud 26. rahvusvahelisel bioloogiaolümpiaadil pälvisid Eesti õpilastest pronksmedalid Magnus Kaldjärv Saaremaa Ühisgümnaasiumi 12. klassist, Carel Kuusk Tallinna Reaalkooli 10. klassist ja Rein Leetmaa Hugo Treffneri Gümnaasiumi 11. klassist.

12.-19. juulini Aarhusi Ülikooli juures peetud rahvusvahelisel bioloogiaolümpiaadil võisteldi nii praktilistes töödes kui ka teooriavoorus. Praktilised tööd seisnesid zooloogia ja botaanika tundmises, füsioloogilistest protsessidest arusaamises ning biokeemia ja molekulaarbioloogia mõistmises.

Võistlusest võtsid osa 61 riigi esindajad. Igast riigist võis osaleda kuni 4 õpilast. Eesti võistkonda kuulus veel Maris Sala Hugo Treffneri Gümnaasiumi 11. klassist.

Õpilasi saatsid võistkonna juhendajatena Tartu Ülikooli (TÜ) vivaariumi juhataja Sulev Kuuse, TÜ dotsent Sulev Ingerpuu, TÜ magistrant Mark Gimbutas ja TÜ arstiteaduskonna tudeng Uku-Laur Tali.

Tänavu läks olümpiaadi võit Lõuna-Koreasse. Kuigi meie noormehed esinesid hästi võistkonna mentori Sulev Kuuse sõnul hästi, kahetses ta, et Maris Sala jäi esimesena medalist ilma. Olümpiaadi hinnates, ütles Kuuse, et see oli korraldatud väga hästi ja ülesanded olid ette valmistatud igati korrektselt, ent olid tasemelt keerukad.

Lisaks võistlemisele pakkusid korraldajad kultuuriprogrammi, mille raames juhendajad veetsid  päeva looduses, ronides Taani kõrgeima mäe, Himmelbjerget  (147 meetrit), otsa ja sõites laevaga Julso järvel. Õpilased külastasid vabal päeval Legolandi.

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning korraldab TÜ teaduskool.

Lisainfo: Sulev Kuuse, TÜ MRI vivaariumi juhataja, e-kiri: sulev.kuuse@ut.ee, tel: 7375 060

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonijuht, e-kiri: marek.jarvik@ut.ee, tel: 5177091