Registreerumine matemaatika lahtisele võistlusele lõpeb 5. detsembril

Tartu Ülikooli teaduskooli kodulehel on avatud õpilaste registreerimine 2021/2022. õppeaasta matemaatika sügisesele lahtisele võistlusele, mida korraldatakse 10. detsembril kaheksas toimumispaigas üle Eesti. Registreerimine lõpeb 5. detsembril kell 14.

Matemaatika lahtisele võistlusele on oodatud osalema kõik Eesti põhikooli- ja gümnaasiumiõpilased ning välisriikides põhi- või keskharidust omandavad Eesti kodanikud, kes pole sisse astunud kõrgkooli. Võistlus toimub kahes vanuserühmas: vanemas võivad osaleda kõik eelpool nimetatud tingimustele vastavad noored, nooremas rühmas 10. klassi õpilased ja nooremad.

Mõlemas rühmas tuleb viie tunni jooksul lahendada kuus ülesannet, millest kaks esimest on lihtsamad ning sobivad nooremas rühmas eelteadmiste ja raskuse poolest 8. klassi õpilastele. Kõik ülesanded eeldavad arutlusoskust ja koolis õpitu loomingulist rakendamist.

Tänavu toimub võistlus Tallinnas, Tartus, Narvas, Jõhvis, Kärdlas, Kuressaares, Pärnus ja Viljandis. Täpsem info koos juhendiga on avaldatud teaduskooli kodulehel. Samal lehel toimub võistlusele registreerimine.

Matemaatika lahtise võistluse tulemusi arvestatakse Eesti matemaatikaolümpiaadi lõppvooru kutsumisel ja rahvusvahelise matemaatikaolümpiaadi võistkonna kandidaatide valikul.

Lahtised võistlused on olümpiaadi tasemel ainevõistlused, mis võimaldavad noortel, kellel puudub soov või võimalus olümpiaadil osaleda, oma teadmised teistega võisteldes proovile panna. Lisaks matemaatikale toimuvad lahtised võistlused ka astronoomias, füüsikas, informaatikas ja keemias.

Lisateave: Merle Rahkema, Tartu Ülikooli teaduskooli õpilastegevuse peaspetsialist, 737 5889, 5697 3724, merle.rahkema@ut.ee