Robootikavõistluse FIRST LEGO League Eesti suurejooneline finaal toimub nädalavahetusel Tallinnas

7. ja 8. märtsil kogunevad robootikahuvilised noored üle Eesti Tallinna lauluväljakule robootikavõistluse FIRST LEGO League Eesti finaali, kuhu on oodata 44 meeskonda. Võitjameeskond kroonitakse Eesti Meistriks, kes sõidab Eestit esindama maikuus toimuvale FIRST® LEGO® League Open International Greece 2020 rahvusvahelisele võistlusele Kreekas. Võitjaid ootab ka kuni 5000 euro suurune reisistipendiumi.

FIRST LEGO League on firma FIRST (For Inspiration and Recognition of Science and Technology) ja LEGO kontserni vahelises koostöös sündinud rahvusvaheline võistlus, mis on mõeldud 9–16-aastastele koolinoortele ning milles osaleb maailmas enam kui 100 riiki ja üle 30 000 meeskonna.

Võistlusel tuleb kuni 10-liikmelistes meeskondades mõelda reaalelulistele linnakujundusprobleemidele. Võistlejad peavad ehitama roboti, mis suudab mänguväljakul eri keerukusastmega ülesandeid lahendada. Need ülesanded on seotud hooajateemaga –  näiteks tuleb ehitada roboti abil puumaja, aidata ratastoolis inimene kiikuma või likvideerida väljakult liiklusummik.
Teisena tuleb meeskonnal uurida mingit probleemi, mis on seotud meid ümbritseva avaliku ruumiga, olgu selleks siis transport, hooned, pargid või kaubanduskeskused. Kui probleem on leitud, peab meeskond leidma sellele uuendusliku lahenduse. Finaalis tuleb meeskonnal oma avastusi tutvustada viieminutilise ettekandega. Lisaks projektile ja robotimängule hinnatakse lõppvoorus ka meeskonnatööd ja roboti disaini.

Käesoleval aastal osales Eesti eri paigus toimunud FIRST LEGO League eelvoorudes rekordiliselt 178 meeskonda ehk enam kui 1000 õpilast, kes püüdsid vastavalt selle hooaja teemale „Linnalooja“ leida uuenduslikke lahendusi oma kodulinna paremaks muutmiseks. Finaali jõudis neist 44 meeskonda üle 300 õpilasega. Finaalüritus toimub 7.–8. märtsil Tallinna lauluväljakul ning seda aitab läbi viia üle 60 vabatahtliku. Üritus on pealtvaatajatele tasuta.

FIRST LEGO League Eesti peakorraldaja Ramon Rantsuse sõnul on tegemist maailma suurima koolivälise teaduse- ja tehnikaprogrammiga, mis arendab õpilaste interdistsiplinaarseid tulevikuoskusi. „Üha enam vajame Eestis mõtlevaid inimesi, mitte faktiteadjaid. Tööturg vajab juba praegu inimesi, kes suudavad töötada meeskondades, lahendada komplektseid probleeme ning olla innovaatilised. FIRST LEGO League’i programm annab just selliseid lisaväärtusi, millele tavatunnis ehk rõhku ei panda,“ rääkis Rantsus.

FIRST LEGO League’i programmi Eestis koordineerib MTÜ Robootika koostöös Tartu Ülikooli teaduskooliga. Programmi toetab Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond teaduse populariseerimise alategevuse „Teeme+” kaudu, Haridus- ja Teadusministeerium ning Estrotech OÜ kaubamärk Robomiku, mis esindab LEGO Education’i tootesarja Eestis. Finaalile annavad lisaks hoogu SA Tallinna Lauluväljak ning D.T.L Consumer Products Eesti AS energiarikkad Corny Big müslibatoonid.

FIRST LEGO League’i programmi on Eestis korraldatud juba 9 aastat. Programmi põhiväärtusteks on avastamine, innovatsioon, mõju, kaasamine, meeskonnatöö ja mis peamine, lõbu. Programmi kohta saab rohkem infot kodulehelt: www.firstlegoleague.ee

Lisateave: 
Ramon Rantsus, FIRST LEGO League Eesti peakorraldaja ning MTÜ Robootika tegevjuht ja juhatuse liige, 504 7917, ramon@robootika.ee
Maria Lutsar, MTÜ Robootika projektijuht, 5666 3693, maria@robootika.ee

Programmi „Talendid Tartusse!“ 2023/2024. õppeaasta avamine.

Talendikad esmakursuslased alustasid Tartu Ülikoolis uut õppeaastat

Sügisesel orienteerumisel saab avastada lugusid Toomemäe minevikust.

Sügisesel orienteerumisel saab avastada lugusid Toomemäe minevikust

Tartu Ülikool, arvutikasutaja

Välisveebi menüüvaade ja otsing on saanud uue välimuse