Saksa keele olümpiaad näitas pealinna koolide tugevust

Maakondlikes eelvoorudes osales umbes 200 gümnaasiumiõpilast, kellest ligemale pooled olid Tallinna koolidest. Tallinna ülikooli korraldatud lõppvoorus osales kokku 19 õpilast erinevatest Eesti piirkondadest.

Saksa keele olümpiaadi lõppvooru ülesanded koosnesid kirjalikust ja suulisest osast. Kirjalikus osas pidid õpilased kirjutama esmalt keskkonnateemalise pildi põhjal essee. Suulist ülesannet läbiti paaris: esmalt pidas üks osaleja ettekande loosiga tõmmatud teemal, mille kohta teine õpilane esitas küsimusi. Teemad olid väga erinevad, nt "16-aastaselt on õige aeg valimas käimiseks", "Kõige olulisem valik elus on elukutse valimine", "Digitaalsed meediad tähendavad raamatute surma" jne. Pärast vahetati rollid ja protseduur kordus. Hindamise alla kuulusid nii kirjalik töö kui ka ettekanne, aga ka küsimuste esitamine ja neile vastamine.

Kokkuvõttes võitjaks osutus Tallinna saksa gümnaasiumi 12. klassi õpilane Anna-Liisa Merilind, kellele järgnesid väga väikese vahega Karin Niinemets Viljandi gümnaasiumi 12. klassist ja Michele Claire Mader eurogümnaasiumist (11. klass). Täielikud tulemused leiab lehelt: http://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadid/saksa-keele-olumpiaad

Võitjatele panid auhindu välja Austria ja Saksamaa suursaatkonnad ning Goethe  instituut. Esikoha võitnu sõidab Goethe instituudi stipendiumi toel suvel Saksamaale oma saksa keele oskust lihvima.

Korralduskomisjoni esinaine professor Mari Tarvas ütles: „Lõppvoor näitas, et Eestis pakutakse jätkuvalt väga head saksa keele õpet ja on väga häid saksa keele oskajaid. Eelvoor tõi aga esile asjaolu, et saksa keele oskus on maakonniti väga erinev. Kui Tallinnas ületas lõppvooru lävendi kümneid õpilasi, siis muudes maakondades oli see enamasti jõukohane vaid mõnele üksikule, mõnes maakonnas jäi see kättesaamatuks ja oli ka üks maakond, kus saksa keele olümpiaadi piirkonnavoorus ei osalenudki keegi.“

Võistluse toimumist rahastas haridus- ja teadusministeerium.

Lisainfo: Mari Tarvas, korralduskomisjoni esinaine, mari.tarvas@gmail.com

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, 737 5889, marek.jarvik@ut.ee