Saksa keele olümpiaadi võitjad näitasid väga head saksa keele taset

19. märtsil toimus saksa keele olümpiaadi lõppvoor, kus osales 22 õpilast 12 koolist üle Eesti – Saaremaast Tapani ning Võrust Tallinnani. Finalistid valiti välja piirkonnavooru tulemuste põhjal. Tänavu võttis piirkonnavoorudest osa 140 gümnasisti.

Sarnaselt paljudele teistele olümpiaadidele toimus ka saksa keele lõppvoor koroonaviiruse tõttu veebis. Lõppvooru sisuks oli suuline ülesanne, mida osalejad läbisid paarides. Õpilastel tuli kirjeldada, tõlgendada ja avaldada oma arvamust loosiga tõmmatud pildi kohta. Lisaks kommenteerisid osalejad paarilise esitlust ja esitasid talle koos žüriiliikmetega küsimusi.

Võitjaks tuli sel aastal Maria Ignatenko Kadrioru Saksa Gümnaasiumist (õpetajad Diana Kollim-Poom, Silke Kachelmann), kellele järgnesid Polina Žurjari-Ossipova Tallinna Saksa Gümnaasiumist (õpetajad Alexander Voss, Kaja Reissaar) ja Annika Alavere Miina Härma Gümnaasiumist (õpetaja Heikki Veinimäe).

Täielikud tulemused leiab olümpiaadi kodulehelt.

Olümpiaadižürii esimehe Maris Saagpaku sõnul näitasid lõppvooru pääsenud väga head saksa keele taset ja meeldivat suhtlusoskust. „Oli suur rõõm tõdeda, et saksa keele õpetamine on üle Eesti au sees ning säravad õpilased vestlevad omavahel saksa keeles teemadel nagu näiteks noorte toimetulek koroonakriisiga, tuleviku linnaruum ja kliimaprobleemid ning põlvkondadevahelised suhted,“ rääkis Saagpakk.

Saksamaa Liitvabariigi saadik Christiane Hohmann ning Austria Vabariigi saadik Julius Lauritsch rõhutasid oma tervituskõnedes keelteoskuse rolli ühise Euroopa ülesehitamisel. Zürii esimees Maris Saagpakk tõstis esile mitmekeelsuse rolli maailma avardajana: „Iga kultuur, mida me tundma õpime, annab meile juurde uue viisi maailma näha. Õpilased, kes on saksa keele ja kultuuri head tundjad, loovad juba praegu ja jäävad looma edaspidi sadu ja tuhandeid väikeseid ja suuri kultuurideüleseid sidemeid, millest võidab terve ühiskond.”

Soovime palju õnne võitjatele, jõudu ja jaksu keele õppimisel.

Saksa keele olümpiaadi korraldas Tallinna Ülikool ja toimumist rahastas Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisateave: Maris Saagpakk, saksa keele olümpiaadi žürii esimees, saagpakk@tlu.ee