Saksa keele olümpiaadil arutleti kultuuri üle

6. märtsil toimus Tartu Ülikoolis 2019/2020. õppeaasta üleriigilise saksa keele olümpiaadi lõppvoor. Parimad saksa keele tundjad võtsid omavahel mõõtu kultuuriteemaliste videote ja vlogidega.

Selleaastase olümpiaadi teema oli „Millised on saksa ja eesti kultuuri sarnasused?“. Eelvoorus esitasid õpilased etteantud teemal omatehtud video või vlogi. Täpsema teemapüstituse valisid nad seejuures ise. Kokku esitati eelvooru kuuest erinevast maakonnast 27 tööd, mis käsitlesid kultuuri väga erinevatest vaatenurkadest: uuritud oli nii traditsioone ja kombeid, aga ka Stand Up Comedy’t ja aiakultuuri. Lõppvooru valis žürii 16 parimat tööd.

Saksa keele olümpiaadi lõppvoorus hindasid õpilased kirjalikult oma kaasvõistlejate videoid ja vloge. Tähelepanu pöörati eelvoorutöö tugevustele. Lisaks analüüsisid õpilased ka seda, kuidas nende kaaslased olid kultuuri mõistnud. Pärastlõunal leidis aset suuline voor, kus õpilased said sisukas diskussioonis oma töid kaitsta.

Pika arutelu järel kuulutas žürii selleaastase olümpiaadi võitjaks Laura Larseni Kadrioru Saksa Gümnaasiumist. Talle järgnesid Maarika Puusepp samuti Kadrioru Saksa Gümnaasiumist ning Martin Palmiste Viljandi Gümnaasiumist. Haridus- ja Teadusministeeriumi eriauhinna pälvis parima suhtlejana Kadrioru Saksa Gümnaasiumi õpilane Renata Oja. Õpilastele olid auhinnad välja pannud ka Goethe Instituut, Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond Eestis ning Tartu Ülikooli teaduskool.

Võistluse täielikud tulemused on leitavad saksa keele olümpiaadi lehel.

Žüriisse kuulusid Helen Aedla (žürii esimees), Kalle Lina, Sirli Zupping, Õie Kirs, Katrin Koorits ja Marie-Luise Meier.

Lõppvooru žürii liikme Katrin Kooritsa meelest oli tore kuulda, et kooliõpilased on huvitatud saksa keelest ja kultuurist. „Kõik osavõtjad olid väga heal tasemel,“ lisas ta.

Korraldajad ja žüriiliikmed tänavad kõiki õpilasi, kes sel aastal olümpiaadil kaasa tegid, ning nende juhendajaid.

Saksakeele olümpiaadi läbiviimist rahastas Haridus- ja Teadusministeerium ning koordineeris Tartu Ülikooli teaduskool.

Lisateave: Marika Peekmann, saksa keele olümpiaadi peakorraldaja, marika.peekmann@ut.ee