Saksa keele olümpiaadil mängiti improviseeritud rollimängu

18. märtsil toimus Tallinna ülikoolis saksa keele olümpiaadi lõppvoor, kuhu oli kutsutud 24 gümnaasiumiõpilast kogu Eestist. Finalistid olid valitud jaanuaris toimunud piirkonnavooru tulemuste põhjal. Piirkonnavoorus osales sel aastal 200 õpilast üle Eesti, osalejaid oli kõigist maakondadest. Kõige arvukamalt olid esindatud Tallinn ja Tartu, järgnesid Lääne-Virumaa, Viljandimaa, Saaremaa ja Võrumaa.

Piirkonnavoorus kontrolliti lugemisülesannete abil autentse saksakeelse teksti mõistmist, samuti pidid õpilased kirjutama lühikese arvamuse teksti temaatika kohta.

Lõppvooru ülesandeks oli see-eest vaid suuline improviseeritud rollimäng. Võistlejad jagati loosiga 3-4-liikmelistesse rühmadesse ning etteantud rollikirjelduste põhjal tuli leida ühiselt lahendus kirjeldatud probleemile. Neljaliikmeline žürii hindas osalejate keelelist pädevust, suhtlusvalmidust ja sisulist panust probleemi lahendamisse.

Auhinnatseremooniale saabusid õpilasi tervitama ka Saksa ja Austria suursaatkondade esindajad. Peaauhinnaks oli Goethe instituudi keelekursuse stipendium Saksamaal.

Tänavuse võistluse esineliku moodustasid:

Karina Anette Kiristaja, Tallinna inglise kolledž, õpetaja Ester Rooste;
Eleri-Lea Elven, Kadrina keskkool, õpetaja Maie Põdramägi;
Kadri Müürsepp, Tallinna saksa gümnaasium, õpetajad Katre Merilaid ja Kathrin Hofmann;
Hans Markus Kalmer, Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasium, õpetaja Ene Kübarsepp.

Täielikud tulemused leiab olümpiaadi kodulehelt.

Neli parimat said kutse 9. Baltikumi saksa keele olümpiaadile, mis toimub 11.-13.04.2019 Pärnus (vt http://www.saksakevad.ee/uritus/9-baltikumi-saksa-keele-oluempiaad).

Olümpiaadi rahastas haridus- ja teadusministeerium ning korraldas Tallinna ülikool.

Žürii tänab toetuse eest Goethe instituuti ja Saksa välismaise koolihariduse keskust.

Lisainfo: Merle Jung, korraldukomisjoni esimees, jung@tlu.ee.

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, 737 5889, marek.jarvik@ut.ee