Sakse keele olümpiaadi võitis Michelle Claire Mader

Reedel, 6. märtsil, peeti Tallinnas, Tallinna Ülikoolis, üleriigilise saksa keele olümpiaadi lõppvooru. 5. detsembril toimunud piirkonnavooru tulemuste alusel pääses lõppvooru kakskümmend üks 10.-12. klassi õpilast erinevatest Eesti piirkondadest.

Olümpiaadi lõppvoor koosneb kirjalikust ja suulisest osast. Kirjaliku osa ülesandeks on visuaalse infokandja põhjal oma arvamuse esitamine. Suulist ülesannet teostatakse paaris. Esmalt peab üks õpilane ettekande loosiga tõmmatud teemal, mille kohta teine õpilane esitab küsimusi. Pärast vahetatakse rollid ja protseduur kordub. Hindamise alla kuuluvad nii ettekanne, küsimuste esitamine kui ka neile vastamine.

Käesoleva aasta parim saksa keele tundja üldhariduskoolide õppuritest on Michelle Claire Mader Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumist. Teise koha pälvis Roman Kasak Jüri Gümnaasiumist ning kolmas oli Anna-Liisa Merilind Tallinna Saksa Gümnaasiumist.

Kõigi lõppvoorus osalejate tulemustega saab tutvuda lehel http://www.teaduskool.ut.ee/sites/default/files/teaduskool/olympiaad/ee…

Olümpiaadi üldarvestuses esimese viie õpilase tulemusi arvestatakse ülikoolidesse sisseastumisel.

Olümpiaadi läbiviimist rahastas Haridus- ja Teadusministeerium ning korraldas Tallinna Ülikool.

Lisainfo: Tuuli Oder (korralduskomisjoni esimees), e-post: tuuli.oder@tlu.ee

Teate edastas: Marek Järvik (TÜ teaduskooli kommunikatsioonijuht), e-post: marek.jarvik@ut.ee