Sauga põhikooli õpilane tõi pronksmedali Euroopa juunioride informaatikaolümpiaadilt

7-13. septembril toimus Bulgaarias esmakordselt Euroopa juunioride informaatikaolümpiaad, kus osales ka Eesti võistkond.

Sofias toimunud võistlusest võtsid osa 22 riigi esindajad. Igast riigist võis osaleda kuni 4 õpilast. Juunioride olümpiaadi eristab rahvusvahelisest informaatikaolümpiaadist madalam vanusepiirang, osaleda võisid 2002. aastal või hiljem sündinud õpilased.

Eesti võistkonda kuulusid Andres Alumets (Sauga põhikooli 9. klass), Andres Sõmer (Kärdla põhikooli 9. klass), Oliver Tennisberg (Miina Härma gümnaasiumi 8. klass) ning Daniil Vaino (Narva Pähklimäe gümnaasiumi 10. klass).

Eesti õpilasi saatsid võistkonna juhendajatena Targo Tennisberg (autor ja ettevõtja) ja Konsantin Tretjakov (andmeteadlane, Bondora AS).

„Olümpiaadil torkas silma, et edukad olid eelkõige need riigid, kus juba põhikoolis programmeerimist õpetatakse. Eesti põhikoolides regulaarset programmeerimise õpetamist ei toimu ja nii saime võistkonnagi üsna napilt kokku. Siit järeldub muuseas, et hakkajal põhikooliõpilasel on praegu suhteliselt lihtne Eestit esindama pääseda,“ sõnas Targo Tennisberg.

Võistluse üldvõitjaks tuli aga Nikoloz Birkadze Gruusiast.

Eesti võistkonna parim oli Andres Alumets, kes sai pronksmedali.

Targo Tennisbergi hinnangul oli olümpiaadil kõrgetasemeline riiklik toetus, avamisel võtsid sõna Bulgaaria president Rumen Radev ja Euroopa komisjoni liige Maria Gabriel. Võistluse korraldus oli sujuv. Osalistele korraldati ekskursioone Sofias ja Bulgaaria suuruselt teises linnas Plovdivis.

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastab haridus- ja teadusministeerium ning korraldab TÜ teaduskool.

Täpsemat infot võistluse kohta leiab lehelt: http://ejoi.org/.

Lisainfo: Targo Tennisberg, 5303 7167, targot@gmail.com .

Viivika Eljand-Kärp
Tartu ülikooli pressinõunik