Selgunud on hispaania keele ainevõistluse võitjad

23. jaanuaril 2021 toimus esimese üle-eestilise hispaania keele ainevõistluse teine ehk finaalvoor. Seekordse võistluse teemaks oli Argentina kirjanik Jorge Luis Borges ja tema looming. Võistlusel oodati osalema hispaania keelt võõrkeelena õppivaid kuni 20-aastaseid õpilasi. Võistlus toimus ühes vanusegrupis.

Hispaania keele ainevõistluse eesmärk oli innustada Eesti koolinoori tutvuma Jorge Luis Borgese loominguga, kasutades selleks nii funktsionaalset lugemisoskust kui infootsimisülesandeid. Samuti tuli teha kokkuvõtteid loetud jutustustest (Borgese novellikogud on kättesaadavad ka eesti keeles, hispaania keele kasutamine võistluseks valmistumisel oli iga osaleja vaba valik). Võistluse mõlema vooru ülesanded on leitavad võistluse kodulehelt.

Kuigi haridusmaastikul valitseva keerulise olukorra tõttu oli esimesest voorust osa võtjaid üsna napilt, osutus finaal üllatavalt kõrgetasemeliseks ja konkurents tihedaks. Oma teadmised pani proovile kuus finalisti. Võitjaks kuulutati Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi abiturient Roosmari Pihlak, teise koha pälvis Isabel Graf Pirita Majandusgümnaasiumist ja kolmandaks tuli Ketly Iouriev Jakob Westholmi Gümnaasiumist. Korraldajate sügav kummardus kõigile osalenutele.

Võistluse korraldaja, Tartu Ülikooli hispaania keele ja lingvistika lektori Mari Kruse sõnul võib huviliste tagasiside ja esimese korralduskogemuse põhjal nentida, et tulevikus võiks ainevõistlus toimuda kahes rühmas: entusiastlikele algajatele ja edasijõudnutele. „Kindlasti soovime võistluse korraldamisega tulevikus jätkata, et innustada õpilasi hispaania keelt õppima. Samuti loodame järgmistel aastatel arvukamat osavõttu kui tänavu. Selleaastased ülesanded annavad aimu sellest, mida võistlus endast kujutab ning aitavad tulevasteks võistlusteks valmistuda,“ rääkis Kruse.

Võistluse korraldas Tartu Ülikooli hispaania keele ja kirjanduse osakond koostöös Tartu Ülikooli teaduskooli ja Hispaania Suursaatkonnaga Tallinnas, kes pani välja finaalvooru auhinnad.

Lisateave: Mari Kruse, Tartu Ülikooli hispaania keele ja lingvistika lektor, mari.kruse@ut.ee