Selgunud on parimad noored soome keele tundjad

Reedel, 13. aprillil 2018 toimus Tartus soome keele olümpiaad. Juba 21. korda toimunud mõõduvõtmise võitis Maksim Kolossov Tallinna Pae gümnaasiumist. Teise koha sai Denis Melnitšuk Tartu Annelinna gümnaasiumist ja kolmandat-neljandat kohta jagasid Carmen Akkermann Tartu Miina Härma gümnaasiumist ja Hendri Tammik Tartu Tamme gümnaasiumist.

Ühtekokku osales 28 õpilast 11 koolist. Seekord oli olümpiaad pühendatud Soome ja Eesti 100. sünnipäevale. Olümpiaadil tuli proovile panna vestlus- ja kirjutamisoskus, lahendada sõnavara-, grammatika-, kuulamis- ja tekstimõistmise ülesandeid. Ülesanded olid teemal "Koulunkäynti Suomessa" ja "Virossa. Suomi ja Viro – 100-vuotiaat mallioppilaat!".

Pärast ülesannete lahendamist osalesid nii õpilased kui õpetajad Tartu Ülikooli rahvusvahelise soome keele rühma tudengite juhendamisel töötoas "Suomi kansainvälisenä kielenä opiskelijoiden Tartossa".

Võistluspäev tipnes auhindade jagamisega Soome Instituudi Tartu osakonnas, kus olümpiaadil osalenuid tervitasid Soome saatkonna esindaja Hannele Valkeeniemi, Tartu Ülikooli teaduskooli direktori kohusetäitja Marek Järvik ja Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleosakonna peaekspert Pille Põiklik. Igale osalejale tegi kingituse olümpiaadi pikaajaline sponsor Fazer Eesti AS. Olümpiaadi võitja sai auhinnaks Linnanmäki lõbustuspargi piletid, neljale esimesele kinkis Viking Line Eesti reisi Soome.

Olümpiaadi korraldab Tartu Ülikooli teaduskool koostöös Tartu ja Tallinna ülikoolide ja Soome Instituudiga. Toetasid Linnanmäki, Viking Line, Fazer Eesti AS, Panda, Sanoma ja A-lehdet.

Lisainfo:
Margit Kuusk
soome keele ja kultuuri assistent
margit.kuusk@ut.ee
tel 5561 3698