Autor:
erakogu

Selgunud on sügisese matemaatika lahtise võistluse tulemused

23. septembril toimus kaheksas Eesti linnas matemaatika lahtine võistlus. Osaleda said kõik Eesti põhikooli- ja gümnaasiumiõpilased ning välisriikides põhi- või keskharidust omandavad Eesti kodanikud, kes ei ole sisse astunud kõrgkooli.

Tartus, Tallinnas, Pärnus, Narvas, Kärdlas, Viljandis, Kuressaares ja Kohtla-Järvel korraldatud võistlusel jagunesid koolinoored kahte vanuserühma. Nooremas, kus testiti kuni 10. klassi (k.a) õpilaste teadmisi, osales kokku 143 võistlejat. Vanemas rühmas oli osalejaid 85. Igas võistluspaigas tuli õpilastel lahendada kuus ülesannet.

Komplektis oli üks ülesanne igast matemaatikaolümpiaadi valdkonnast (arvuteooria, algebra, geomeetria ja kombinatoorika) ning kaks lihtsamat, mis testisid koolis õpitud teadmisi ja oskust neid loominguliselt kombineerida. Keerulisemate ülesannete puhul oli kasu lisateadmistest, mida õpetatakse matemaatikaolümpiaadi treeningkursustel ja õppesessioonidel.

Noorem rühm

1. koht: Ralf Maapalu Tallinna Reaalkooli 9. klassist.

• Õpetaja: Liivi Kõss.

1. koht: Sherkhan Torekhanov Miina Härma Gümnaasiumi 10. klassist.

• Õpetaja: Nisha Shailendra Kulkarni.

3. koht: Kaarel Toomet Nõo Reaalgümnaasiumi 10. klassist.

• Õpetaja: Mariliis Tulit.

Vanem rühm

1. koht: Vahur Paist Tallinna Reaalkooli 12. klassist.

• Õpetaja: Andres Talts.

1. koht: Bronislav Shatil Narva Keeltelütseumi 11. klassist.

• Õpetaja: Aleksander Sutõrin.

3. koht: Ervin Ivanov Hugo Treffneri Gümnaasiumi 10. klassist.

• Õpetaja: Julia Polikarpus.

• Sügisese võistluse materjalid ja lõplikud tulemused on üleval teaduskooli kodulehel.
  • 2023. aasta talvine matemaatika lahtine võistlus toimub 9. detsembril.

Tulemusi arvestatakse Eesti matemaatikaolümpiaadi lõppvooru kutsumisel ja rahvusvahelise matemaatikaolümpiaadi võistkonna kandidaatide valikul.

Matemaatika lahtisi võistlusi korraldab Tartu Ülikooli teaduskool igal õppeaastal koostöös Eesti matemaatikaolümpiaadi žüriiga Haridus- ja Teadusministeeriumi toetusel. Auhinnalauda toetas Eesti Matemaatika Selts.

Rahvusvaheline matemaatikavõistlus Náboj noorema rühma I koht Tallinna Reaalkoolist

Rahvusvaheline matemaatikavõistlus Náboj tõi Eesti võistkonnale suurepärase tulemuse

Eesti esindajad Euroopa tüdrukute informaatikaolümpiaadil

Euroopa tüdrukute matemaatikaolümpiaadil lahendati keerulisi ülesandeid ja tutvuti Gruusia kultuuriga