Selgunud on tänavuse õppeaasta parimad noored keemikud

27. ja 28. märtsil toimus Tartus 62. üleriigiline keemiaolümpiaadi lõppvoor, kuhu kutsuti 101 9.–12. klassi õpilast olümpiaadi piirkonnavooru ja keemia lahtise võistluse tulemuste põhjal. Parimad noored keemikud õpivad Tallinna Prantsuse lütseumis, Tallinna reaalkoolis, Hugo Treffneri gümnaasiumis ja Gustav Adolfi gümnaasiumis.

Lõppvoor koosnes teooria- ja eksperimentaalvoorust. Esimesel päeval toimus viis tundi kestev ülesannete lahendamine, kus õpilased näitasid üldisi keemiaalaseid teadmisi. Teisel päeval tegid kümme parimat igast vanuserühmast laboratoorse töö. Eksperimentaalseks tööks oli 9. ja 10. klassil tiitrimine ning 11. ja 12. klassil orgaanilise ühendi süntees.

Selle aasta keemiaolümpiaadi võitjad on:

9. klassi arvestuses Airon Johannes Oravas Tallinna Prantsuse lütseumist,
10. kassi arvestuses Hanna Maria Saik Tallinna reaalkoolist,
11. klassi arvestuses Anton Konovalov Hugo Treffneri gümnaasiumist,
12. klassi arvestuses Rasmus Kisel Gustav Adolfi gümnaasiumist.

Kõik tulemused koos ülesannete ja lahendustega leiab TÜ teaduskooli lehelt: http://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadid/keemiaolumpiaad.

Olümpiaadi lõppvooru tulemuste põhjal moodustati nimekiri kandidaatidest, kes hakkavad valikvõistlusel püüdlema kohta Eesti võistkonnas, et esindada riiki 47. rahvusvahelisel keemiaolümpiaadil, mis toimub 20.–28. juulil Bakuus, Aserbaidžaanis.

Keemiaolümpiaadi läbiviimist toetasid Molycorp-Silmet AS, TBD Biodiscovery, Baltika Grupp, TÜ keemia instituut ning haridus- ja teadusministeerium. Olümpiaadi läbiviimist korraldasid TÜ teaduskool ja TÜ keemia instituut.

Piirkonnavooru parimatele 8. klassi õpilastele korraldab TÜ teaduskool 10. aprillil huvipäeva.

Lisainfo: Anneli Kruve, olümpiaadikomisjoni esimees, TÜ analüütilise ja füüsikalise keemia teadur, e-post: anneli.kruve@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja