Selgusid informaatikaviktoriini „Kobras” esimese vooru tulemused

Eelmisel nädalal selgusid 8.–19. novembrini toimunud informaatikaviktoriini „Kobras” esimese vooru tulemused. Tänavu osales ainevõistlusel kokku 3889 õpilast üle Eesti.

Viktoriini tulemusi arvestati kolmes vanuserühmas: benjaminid (6.–8. klass), juuniorid (9.–10. klass) ja seeniorid (11.–12. klass). Kõige rohkem oli osalejaid noorimas vanuserühmas, kus omavahel võistlesid 2453 õpilast. Juuniorite vanuserühmas oli 883 ja seeniorite vanuserühmas 553 osavõtjat. Igas vanuserühmas oli tänavu tunduvalt rohkem võistlejaid kui eelmise aasta eelvoorus, kus osales kokku 3354 õpilast.

Benjaminide seas jagasid esimest kohta Tallinna Reaalkooli 7. klassi õpilased Joel Rehe ja Paula Arula. Juuniorite vanuserühmas pälvisid selle Hugo Treffneri Gümnaasiumi 10. klassi õpilane Kirke Kisand ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi 9. klassi õpilane Sonja Tõnisberg. Seeniorite vanuserühmas läks esimene koht samuti jagamisele kahe õpilase vahel: Evelina Grunin Sakala Eragümnaasiumi 11. klassist ja Peeter Aleksander Randla Tallinna Reaalkooli 12. klassist.

Viktoriini teemaderingi kuulusid ülesanded arvutikasutusoskusest, arvutite riist- ja tarkvarast, arvutitega seonduvast matemaatikast ja informatsiooni tõlgendamisest. Viimase puhul leidus muuhulgas nii koogitaigna valmistamise kui ka palkide vedamisega seotud küsimusi. Esimese vooru täismahus tulemused koos ülesannete ja lahendustega on üleval võistluse kodulehel. Veebruaris toimuva lõppvooru info ja kutsed avaldatakse jaanuaris.

Informaatikaviktoriini „Kobras“ toetavad käesoleval aastal AS SEB Pank ja Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut. Võistluse esimene voor viidi läbi Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinide keskkonnas.

Lisateave: Ahto Truu, informaatikaviktoriini „Kobras“ peakorraldaja, ahto.truu@ut.ee