Soome keele olümpiaadi võit läks Tallinna ühisgümnaasiumi

Reedel, 10. aprillil toimus Tartu Ülikooli Philosophicumis 18. soome keele olümpiaadi lõppvoor üldhariduskoolide 10.–12. klassi õpilastele, kelle emakeel pole soome keel ja kes õpivad oma koolis käesoleval õppeaastal soome keelt.

Lõppvooru kutsuti 30 õpilast eelvooru testi põhjal, kus õpilased lahendasid kirjaliku ja suulise teksti ning kõne mõistmise ja grammatika- ning sõnavaratundmise ülesandeid.

2014/15. õppeaasta parim õpilasest soome keele tundjad on Tõnis Tamme Tallinna ühisgümnaasiumi 11. klassist.

Täielikud tulemused leiab TÜ teaduskooli lehelt: http://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadid/soome-keele-olumpiaad

Olümpiaadi parimatele jagati välja neli Soome Suvekooliühingu (Suomen kesälukioseura) stipendiumi, mis annab võimaluse sõita Turu saarestikus korraldatavasse laagrisse. Peale keelekümblust saavad õpilased seal end ka päriselt vette kasta, sest programmi kuulub ka sukeldumiskursus. Võitjatele ja olümpiaadivõitja õpetajale oli Soome reisi välja pannud Viking Line Eesti. Lisaks jagati auhindadena välja erinevate Soome ajakirjade tellimusi. Magusa kingituse tegi igale osalejale olümpiaadi pikaajaline sponsor Fazer Eesti AS.

Soome keele olümpiaadi korraldasid Soome Instituut, Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool. Läbiviimist toetasid Soome Suursaatkond Eestis ning Eesti Haridus- ja Teadusministeerium. ning Eesti Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisainfo: Juhani Koivuviita, Soome Instituut,  tel: 7427 096, e-post: juhani.koivuviita@finst.ee

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonijuht tel: 737 5889, e-post: marek.jarvik@ut.ee