Soome keele olümpiaadil lahendati ülesandeid teemal „Oma koti kullan kallis“

Reedel, 4. juunil panid õpilased Tartus proovile oma soome keele teadmised. Juba 24. korda toimunud Mikael Agricola nimelise soome keele olümpiaadi võitis Rando Kalbus Viimsi Gümnaasiumist (õpetaja Ruth Rappold), kes kogus 132 punkti 150-st. Teine oli Alex-Sander Arisalo Tapa Gümnaasiumist (õpetaja Katri Lehtsalu) 118 punktiga ja kolmandaks tuli Ingrid Roosiväli Tartu Tamme Gümnaasiumist (õpetaja Piibe Leiger) 113 punktiga.

Soome keele olümpiaad on mõeldud üldhariduskoolide 9.–12. klassi õpilastele ja kuni 20-aastastele kutsekooli õpilastele, kelle emakeel pole soome keel. Soome keelt õpitakse koolides nii B- kui ka C-keelena. Tänavune eelvoor toimus jaanuaris-veebruaris koolides ja sellest võttis osa 97 õpilast üheksast koolist üle Eesti. Lõppvoorus osales neist 18 parimat.

Olümpiaadil tuli õpilastel proovile panna oma vestlus- ja kirjutamisoskus ning lahendada sõnavara-, grammatika-, kuulamis- ja tekstimõistmisülesandeid. Seekordsed ülesanded olid teemal „Oma koti kullan kallis“. Näiteks tuli kirjutamisülesandes arutleda, milline on elu maakeral saja aasta pärast. Suulises osas räägiti, mida igaüks meist saaks oma elukeskkonna eest hoolitsemisel teha.

Pärast ülesannete lahendamist said õpilased ja õpetajad kuulata Soome Instituudi praktikandi Venla Suojala loengut soomlastest sotsiaalmeedias.

Võistluspäev tipnes auhindade jagamisega. Olümpiaadil osalenuid tervitas Soome Instituudi programmijuht Liina Ergma. Igale osalejale tegi kingituse olümpiaadi pikaajaline sponsor Fazer Eesti OÜ. Parimad said auhinna Tartu Ülikooli teaduskoolilt ja Soome Instituudilt, lisaks kinkis Viking Line Eesti neile reisi Soome. Olümpiaadi täielikud tulemused leiab olümpiaadi kodulehelt.

Soome keele olümpiaadi korraldas Tartu Ülikooli teaduskool koostöös Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli ja Soome Instituudiga. Olümpiaadi toimumist toetas Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisateave: Margit Kuusk, soome keele olümpiaadi žürii esimees, 5561 3698, Margit.Kuusk@ut.ee