Sügisel toimub Eesti olümpiaadide 70. aastapäeva konverents

Tartu Ülikooli teaduskool korraldab 24.–25. oktoobril Tartu Ülikooli raamatukogus konverentsi „Talendid tuleviku teenistuses IV“, millega tähistatakse Eesti olümpiaadide 70. aastapäeva.

Registreerimine on 17. oktoobrini avatud teaduskooli kodulehel koos ajakavaga.

Konverentsil on keskseks teemaks koostöö ja tugivõrgustikud kui edu võti andekate noorte arengu toetamisel. Muu hulgas käsitletakse olümpiaadide arenguvõimalusi tulevikus nii vabariiklikul kui rahvusvahelisel tasemel ja tutvustatakse parimaid võimalusi õpilaste kaasamiseks. Lisaks toimuvad paneeldiskussioonid, kus silmapaistvaid tulemusi saavutanud endised ja praegused õpilased arutlevad koos oma juhendajatega nii olümpiaadiliikumise vajalikkuse kui ka murekohtade üle.

Kohale on oodatud kõik lapsevanemad, haridusjuhid ning üldharidus- ja huvikoolide õpetajad. Tartu Ülikooli teaduskooli direktori Ana Valdmanni sõnul on just nemad olnud alati võtmeisikuks andekate õpilaste märkamisel ja nende arengu suunamisel. „Õpetajad korraldavad kooli- ja piirkonnavoore, koostavad ja parandavad ülesandeid ning valmistavad õpilasi ette lõppvoorudeks ja rahvusvahelisteks võistlusteks – seda kõike tuleb tunnustada,“ lisas Valdmann.

Olümpiaadisüsteem on Eestis ainulaadne, kuna see annab võimaluse andekate õpilaste süsteemseks arenguks. Paljudest olümpiaadide vilistlastest on kasvanud Eesti tipptegijad teaduses ja inseneerias, majanduses ning ühiskonnaelus. Konverentsil juhitakse tähelepanu sellele, kuidas tuli hilisemate projektide käigus kasuks noorena olümpiaadidel käimine.

Andekate märkamine ja arendamine on varasemalt koolis bioloogiat õpetanud teaduskooli direktorile südamelähedane. „Tean, kui suur lisakoormus on õpilaste ettevalmistamine olümpiaadideks või uurimistööde juhendamine,“ selgitas ta. Valdmanni sõnul saab konverentsi aruteludes osalemise kaudu näha, et need tegevused pakuvad samas palju rõõmu ja avardavad nii õpilase kui ka õpetaja silmaringi.

Eesti olümpiaadide 70. aastapäeva konverentsi „Talendid tuleviku teenistuses IV” toetavad Haridus- ja teadusministeerium ning Tartu Ülikool. Sel aastal toimuv konverents on neljas omasarnaste seas, varasemad korraldati aastatel 2004, 2009 ja 2014. Esimene viidi läbi Viire Sepa eestvedamisel ja oli rahvusvaheline.

Lisateave: Ana Valdmann, Tartu Ülikooli teaduskooli direktor, 5565 2425, ana.valdmann@ut.ee