Suurepärane uudis matemaatikasõpradele: Känguru tuleb ka sel aastal

Kõigi matemaatikahuviliste suureks rõõmuks toimub armastatud matemaatikavõistlusmäng Känguru 20.–21. mail veebipõhiselt viktoriinid.ee keskkonnas. Eestis korraldatakse võistlust tänavu juba 25. korda. Kui varasemalt on Känguru pakkunud lahendamis- ja võistlusrõõmu, siis sel korral pakume osalejatele rohkelt rõõmu lahendamisest.

Maailma populaarseimast matemaatikavõistlusest on oodatud osa võtma kõik 1.–12. klassi õpilased. Ülesanded on nagu ikka eesti ja vene keeles. Kahe noorema vanuserühma, st 1.–4. klassi, ülesanded on sel korral tõlgitud ka inglise keelde. Toreda üllatusena on võistlusele lisandunud uus vanuserühm vilistlane, kus saavad oma matemaatikateadmised proovile panna kõik need, kel koolitee juba seljataga.

Vanuserühmade järgi toimub Känguru sel aastal järgmiselt:
20. mai: 1.–2. klass, 3.–4. klass
21. mai: 5.–6. klass, 7.–8. klass, 9.–10. klass, 11.–12. klass, vilistlane

Mõlemal päeval on ülesannete komplektid avatud ajavahemikus 10.00 kuni 15.30. Lahendamiseks, vastuste sisestamiseks ja kontrollimiseks on osalejatel aega 1 tund ja 25 minutit. Iga õpilane võib osaleda vaid üks kord.

Oma tulemust ehk kogutud punktisummat näevad osalejad viktoriinid.ee keskkonnas. Üleriigilist tulemuste tabelit sel aastal ei koostata ning võitjatele auhindu ei jagata.

Kurvastamiseks pole aga põhjust, sest ükski Känguru võistlus pole täielik ilma kingitusteta. Juubeliaastal loosime välja hulgaliselt kängurumeeneid. Loosi läheb vähemalt 600 mängu Fold Fun, milles on nuputamiseks 50 voltimisülesannet. Pre-ekolier ja ekolier vanuserühmades osalevad loosimises kõik need, kes koos stardipunktidega koguvad vähemalt 40 punkti. Ülejäänud vanuserühmades peavad osalejad saama vähemalt 45 punkti. Kõigiga, kellele loosiõnn naeratab, võetakse e-maili teel ühendust.

Kokkuvõtted tulemustest avaldatakse teaduskooli kodulehel. Ülesanded ja lahendused on Känguru lehel leitavad alates 11. juunist.

13. mail avatakse viktoriinid.ee keskkonnas nn testkänguru, mille käigus saavad õpilased vaadata ja proovida, kuidas Känguru sel aastal välja nägema hakkab.

Kängurust osavõtt on sel aastal tasuta. Kõikidele, kes on juba kandnud osalustasu Eesti Matemaatika Seltsi kontole, tagastatakse see lähiajal.

Rohkem infot ja võistluse juhendi leiab Känguru lehelt.

Lisateave: Raili Vilt, Känguru peakorraldaja, 737 5521, raili.vilt@ut.ee