Tallinna Õpetajate Majas olid arutelu all olümpiaadid

Tallinna Õpetajate Majas kohtus teisipäeval, 19. aprillil Tartu Ülikooli teaduskooli esindus Tallinna olümpiaadikomisjonide esimeestega. Arutelu all olid nii Eesti olümpiaadide korraldusega seotud pidustused kui ka murekohad.

Kohtumisel tõstatati küsimus, kas nädalavahetusel toimuvaid olümpiaade oleks võimalik tõsta töönädalale. Tallinna olümpiaadikomisjonide esimeeste hinnangul on nädala keskel linnas nii ruumi- kui inimeste, kes saaksid olla olümpiaadide juures, nappus. Selle tõttu peavad suure osalejate arvuga olümpiaadid (füüsika, keemia, bioloogia, matemaatika) toimuma nädalavahetusel. Samas tõdesid kõik osapooled, et õpilase ja õpetaja töönädal võiks piirduda viie päevaga.

Arutleti ka võimaluste üle, kuidas õpetajaid paremini tunnustada. „Õpetaja on võtmeisik, kelleta andekas õpilane olümpiaadideni ei jõua,“ selgitas Tartu Ülikooli teaduskooli direktor Ana Valdmann. Selleks, et vältida õpetajate kaugenemist olümpiaadidest, sooviti ühiselt neid kaasata nii olümpiaadiülesannete loomisprotsessi kui ka tööde parandamisse.

Lisaks tõid Tallinna olümpiaadikomisjonide esimehed murekohana esile õpilaste lõppvooru kutsumise põhimõtted: kas kutsuda kohale iga piirkonna parimad või teha valik üldarvestuse alusel. Samuti räägiti kommunikatsiooni tõhustamisest, et teaduskooli info jõuaks paremini õpetaja ja õpilaseni.

Tartu Ülikooli teaduskool tänab kõiki osapooli nõupidamisel osalemast. Arutelus esile tõstetud probleeme ja lahendusi käsitletakse juba 10. juunil Tartus ühise ümarlaua taga, kuhu on kutsutud kohalike omavalitsuste esindajad, Tartu Ülikooli teaduskooli nõukogu ja töötajad ning kõik aineolümpiaadide žüriid.

Lisateave: Ana Valdmann, Tartu Ülikooli teaduskooli direktor, 55652425, ana.valdmann@ut.ee