Talvisel lahtisel võistlusel selgitati välja parimad matemaatikaülesannete lahendajad

14. detsembril kogunesid matemaatikahuvilised õpilased kaheksas Eesti linnas, et panna oma teadmised proovile matemaatika talvisel lahtisel võistlusel.

Võistlus peeti kahes rühmas: nooremas rühmas (10. klass ja nooremad) osales 75 ja vanemas rühmas (kõik ülejäänud) 53 võistlejat. Osalejatel tuli viie tunni jooksul lahendada kuus arutlusoskust ja koolis õpitu loomingulist rakendamist nõudvat ülesannet.

Nooremas rühmas võidutses Ralf Joosep Kask Tallinna Reaalkooli 10. klassist, kes saavutas esimese järgu auhinna.

Vanemas rühmas näitasid parimaid tulemusi ning pälvisid esimese järgu auhinna Hendrik Vija Miina Härma Gümnaasiumi 12. klassist ja Artur Avameri Hugo Treffneri Gümnaasiumi 12. klassist.

Matemaatika talvise lahtise võistluse ülesanded, lahendused, hindamisskeemid ja lõplikud tulemused leiab matemaatikaolümpiaadi lehelt.

Lahtise võistluse tulemusi arvestatakse matemaatikaolümpiaadi lõppvooru kutsumisel ja rahvusvahelise matemaatikaolümpiaadi võistkonna kandidaatide valikul. Lisaks saavad lahtistel võistlustel silmapaistvalt osalenud õpilased eritingimustel Tartu Ülikooli sisse astuda, vaata täpsemalt.

Matemaatika lahtise võistluse läbiviimist rahastas Haridus- ja Teadusministeerium ning korraldas Tartu Ülikooli teaduskool.

Lisateave: Sandra Schumann, Eesti matemaatikaolümpiaadi komisjoni esimees, sandra.schumann426@gmail.com