Tänavune soome keele olümpiaad oli pühendatud raamatukogude aastale Eestis

Reedel, 8. aprillil selgusid Tartus parimad üldhariduskoolide soome keele tundjad. Jaanuaris ja veebruaris toimunud eelvoorudest võttis osa 125 õpilast 13 koolist üle Eesti. Lõppvoorus osales neist 24 parimat.

Juba 25. korda toimunud Mikael Agricola nimelise soome keele olümpiaadi võitis Tallinna Ühisgümnaasiumi õpilane Marleen Mägi (õpetajad Karola Velberg ja Kairi Männik), kes sai 176 punktist 141,5. Teiseks tuli Ingrid Roosiväli Tartu Tamme Gümnaasiumist (õpetaja Piibe Leiger) 130 punktiga ja temale järgnes Sigrid Siinmaa Tallinna Ühisgümnaasiumist (õpetaja Karola Velberg) 128,5 punktiga. Olümpiaadi täielikud tulemused avaldatakse lähipäevadel olümpiaadi kodulehel.

Soome suursaadiku Timo Kantola tervitusega alanud lõppvoorus panid õpilased proovile oma vestlus- ja kirjutamisoskused ning lahendati sõnavara, grammatika, kuulamise ja tekstimõistmisega seotud ülesandeid. Olümpiaad oli tänavu pühendatud raamatukogude aastale Eestis ja põhines teemal „Kirjastovuosi 2022 – Kirjastot ja tarinat“ („Raamatukoguaasta 2022 – lood ja raamatud“).

Näiteks tuli õpilastel kirjutada, milline on parim viis loo jutustamiseks tänapäeva maailmas. Suulises osas arutleti koolis loetava kohustusliku kirjanduse ja lugemise kasulikkuse üle. Pärast ülesannete lahendamist said nii õpilased kui õpetajad külastada Soome Instituudi raamatukogu ja vaba aja programmi raames osaleti ka fotojahil Tartu linnas.

Võistluspäev tipnes auhindade jagamisega, kus olümpiaadil osalenuid tervitasid Soome Instituudi programmijuht Liina Ergma ja Tartu Ülikooli teaduskooli õpilastegevuse peaspetsialist Merle Rahkema. Igale osalejale tegi kingituse olümpiaadi pikaajaline sponsor Fazer Eesti OÜ. Parimad said auhinna Tartu Ülikooli teaduskoolilt, Soome Instituudilt, ajakirjadelt Anna, Tiede ja kirjastuselt Tammi.

Soome keele olümpiaadi korraldas Tartu Ülikooli teaduskool koostöös Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli ja Soome Instituudiga. Olümpiaadi toimumist toetas Haridus- ja Teadusministeerium.

Soome keele olümpiaad on mõeldud üldhariduskoolide 9.–12. klassi õpilastele ja kuni 20-aastastele kutsekooli õpilastele, kelle emakeel pole soome keel. Soome keelt õpitakse koolides nii B- kui ka C-keelena ja kutsekoolides.

Lisateave: Margit Kuusk, soome keele olümpiaadi žürii esimees, 5561 3698, margit.kuusk@ut.ee